RAMAZAN AYI HAYIRLARA VESİLE OLSUN

On bir ayın Sultanı Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay...

Gündem - 2019-05-04 21:42:06

RAMAZAN AYI HAYIRLARA VESİLE OLSUN

 
On bir ayın Sultanı Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, tüm İslam Alemi’nin büyük bir özlemle beklediği bir Ramazan-ı Şerif'e daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
 
Başkan Atalay, insanlık alemini, kardeşlik, barış ve huzur iklimine davet eden; sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmayı sosyal hayatın en ulvi dayanakları olarak kabul eden İslam dininde Recep, Şaban ve Ramazan Ayları’nın özel bir önem taşıdığını aktardı.
 
Mesajında Ramazan Ayı’nın tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Atalay, "Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu bereket mevsimi olarak adlandırılan bu ay içinde Ramazanın bolluk ve bereketiyle kuracağımız iftar sofralarımızda fakir ve muhtaç durumdaki kardeşlerimize yer açmaya, öksüz, dul ve yetimleri sevindirmeye, nefsani duygularımızı bir nebze olsun terbiye etmeye güzel bir vesile olacaktır. Komşumuzdan başlayarak, dünyanın herhangi bir köşesinde zorluk içerisinde yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatmak, onların ihtiyaçlarını temin etmeye gayret etmek Yüce Rabbi’nin rızasını dileyen herkes için büyük bir fırsattır. Diyanet İşleri Başkanlığımızda bu yılın temasını "İnfak Kalpleri Birleştirir" olarak belirlemiştir. Bu sloganla müminleri maddi ve manevi anlamda infakta bulunmaya, yarım hurmayla da olsa korunmaya, arınmaya ve gönüllerimizi buluşturmaya davet ediyoruz.Paylaşmanın, kardeşliğin ve birlikteliğin doruk noktaya ulaştığı bu mübarek ayda tuttuğumuz oruçların, yaptığımız ibadet ve duaların, yüreklerimizde gürleyen şefkat ve merhamet duygularımızın en yakın çevremizden başlayarak bütün yurdumuza ve insanlık alemine uzanan hoşgörü iklimine dönüşeceğine gönülden inanıyorum. Bu vesileyle Tüm İslam Aleminin, mübarek Ramazan Ayını kutluyor, bu mübarek ayın memleketimiz başta olmak üzere tüm İslam Alemine huzur, barış, adalet ve özgürlük getirmesini, hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Birçok üniversite diploması var, iş yok!

Birçok üniversite diploması var, iş yok!

16:33 - Yaşam

KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU

KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU

09:27 - Spor

Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı

Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı

03:26 - Dünya

ÖZGÜVEN SİSTEM KOLEJİ NDEN SOSYAL FARKINDALIK

ÖZGÜVEN SİSTEM KOLEJİ NDEN SOSYAL FARKINDALIK

20:58 - Gündem

Büyükşehir’den Çilek Üreticisine Büyük Destek

Büyükşehir’den Çilek Üreticisine Büyük Destek

21:03 - Belediye

Seydişehir ve bölgesinin güçlü, doğru,tarafsız internet haberciliği ile hizmet vermektedir. Sitenin içeriği, Haber, mizah, köşe yazıları,video galerilerden oluşmaktadır. Seydişehir\'in tanıtımı gelişmesi ve büyümesi için üzerimize düşeni yapmaya çalışan deneyimli ve genç ekibimiz ile sizlere en iyisini sunmaya çalışıyoruz... Doğru haber için seydisehir ajans size yeter