Advert
SİYASİ KARGAŞA MI, ÜLKE MENFAATİ Mİ?
Umut GENÇ

SİYASİ KARGAŞA MI, ÜLKE MENFAATİ Mİ?

Bu içerik 773 kez okundu.
Türkiye siyasi tarihi unutulmaz zaman dilimlerini yaşıyor. Tek partili dönemlerin en istikrarlı partisi Ak Parti  2002-2015 yılları arasında seçmenin büyük teveccühünü kazanarak bugünlere geldi. Zaman içerisinde gerek parti içi dedikodular, gerek muhalif partilerin siyasi çalışmaları gerekse de dünyanın genel konjektüründeki değişimler  7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Türkiye siyasetinin havasını bir anda değiştirdi.
7 Haziran Genel Seçimlerine yeni Türkiye  vurgusu ile giren Ak Parti’de evdeki hesap çarşıya uymadı ve % 40 oranında oy almasına rağmen mecliste çıkarttığı milletvekili sayısı  258’e düştü. Bu sayı ile tek başına iktidarlığı kaybeden Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ülkenin çıkmazdan kurtulması için kurmaylarını toplayarak koalisyon gibi, azınlık hükümeti gibi arayışlara geçti.
Genel seçimler öncesi hem CHP hem de MHP Ak Partiyle hiçbir şekilde yıldızı barışmamış ve sürekli eksenlerinin farklı olduğu aynı çatı altında yönetim sergilemeyecekleri vatandaşın zihninde bir algı oluşturmuştu. Nitekim CHP bu düşüncesinden kısmen sıyrılsa da AK Parti CHP koalisyon görüşmeleri olumsuzlukla sonuçlandı. Sokaktaki vatandaş bile bu görüşmelerin olumlu sonuçlanacağının imkansız olacağını her fırsatta dile getirdi ve aynen de öyle oldu..
MHP ise  başta koalisyon görüşmelerinde hükümette görev almak yerine muhalefette kalmayı yeğlese de şuan ki gelinen tabloda Başbakan Davutoğlu ve MHP Lideri Bahçeli hükümet kurma adına görüşmeler gerçekleştirmekteler. Ama şu da biliniyor ki MP’nin  çözüm süreci, cumhurbaşkanının yetki ve görevleri  gibi konularda sıkı ve katı değişimler yaşanması taraftarı olacağı bu yüzdende taraflar arasında anlaşma olamayacağı ve en mantıklı ve ivedilikle yapılacak işin erken seçim olacağı dillendirilmektedir….
Gergin geçen seçim atmosferinden sonra hükümet kurulamaması terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmüştür ve sınırımız dışında gelişen olumsuz hadiseler ve başta PKK olmak üzere birçok illegal örgüt ülke huzurunu kaçırmak ve Kürdüyle, Türküyle tüm ülke insanına tarifsiz acılar yaşatmak için kalleşçe saldırılara geçtiler.
Urfa Suruç’ta, Kobani’ye gitme bahanesiyle çıkan kargaşada canlı bomba eylemiyle başlatılan terör eylemleri yine Urfa’nın  Ceylanpınar ilçesinde iki polisimizin evlerinde şehit edilmeleriyle devam etmiş ve bizim yüreğimizi kor gibi yakan terör saldırıları günbe gün artarak 40 gündür hayatımızı zehir etmiştir..
Siyasi kargaşa ortamından faydalanan eli kanlı bölücü örgüt mensupları ülkenin dört bir yanında kahraman mehmetçiklerimize, polislerimize  hain pusularını kurdular ve onlarca vatan evladımızı şehid ettiler.
Şehitlik mertebesine yükselen bu kahramanlarımızı saygıyla yaad ederken acılı ailelerine ve ülkemize başsağlığı ve sabırlar diliyorum….
Şehitlik mertebesinin kutsiliği ve mübarekliği gönlümüzü okşarken vatan evlatlarımızın bu şekilde acı ve alçakça saldırılardan dolayı hayatların sona ermesi,arkalarında acılı ana-baba, eş, çocuk ve arkadaş bırakmaları yüreğimizi bir kez daha en derinden ve acılı şekilde  burkuyor.
Evet bütün bu acı olaylar yaşanırken bizlerde yedi bölge ve çeşitli ektik kökenler olarak birer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kutsal bilmeliyiz PKK, DAİŞ gibi terör örgütünün ekmeğine  yağ sürecek siyasi kargaşa ve eylemlerden kaçınıp aklı selim hareket etmeliyiz.
-Bütün bunlar gösteriyor ki geçtiğimiz üç aylık siyasi kargaşa  ortamının faturası ağır oldu, acı oldu, göz yaşı oldu.  Bu acıların dindirilmesi ülkeye sakinlik ve sükunetinin  getirilmesinin adımlarının birinin de tez elden erken seçimle yeni bir hükümet kurulması, Türkiye Cumhuriyetini dimdik ayakta tutacak ve Türk insanın haşmetini dünyaya gösterecek gücün egemen kılınmasıdır..
 -İşte bu yaşananlar ışığı altında ideolojilerden arınmış bir düşünce ile size soruyorum, siyasi kargaşa mı yoksa ülke menfaati mi?-
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı