Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ
Kenan AKBAŞ

BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ

Bu içerik 954 kez okundu.

Bir hafta arayla tüm Türkiye’nin yüreğini yakan iki büyükşehir İstanbul ve Kayseri… Bu iki şehirde de aynı olay ve sonucunda da aynı acı vardı. İstanbul’da yaşanan bombalı saldırıda polislerimizi hedef alan vatan hainleri bu defa Kayseri’de patlattıkları bombayla askerilerimizi hedef aldılar. Bir kez daha gencecik fidanları hayattan kopardılar. Anaların yüreğini yaktılar. Tüm Türkiye’yi yasa boğdular. Ama ne yaparlarsa yapsınlar insanlıktan nasibini almamış olan bu kalleşler amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Türk milleti olarak buna asla müsaade etmeyeceğiz. Şimdi zaman her zamankinden daha fazla birlik olma zamanıdır. Şayet Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i ve Lazıyla biz tek yürek halinde bir ve beraber olduğumuz sürece Türkiye’nin varlığı da sonsuza kadar daim olacaktır. Bizi birbirimize düşürmenin hesabı içinde olan şerefsizler, ne kadar sabrımızı zorlarlarsa zorlasınlar Türk milleti olarak kesinlikle onların tuzağına düşmemiz gerekir.

Ülkemizde meydana gelen hain ve kalleş saldırılar sonucunda millet olarak hepimizin yüreği büyük bir acıyla yanmaktadır. İnsanlıktan nasibini almamış olan vicdansızlar Türkiye’nin huzurunu bozmak adına ha bire üstümüze geliyor ve gelmeye de devam edeceklerdir. Onun için acımızı yüreğimize gömmeye ve millet olarak uyanık olmaya mecburuz. Etnik kökeni ne olursa olsun bu topraklar üzerinde yaşayan milyonlarca insan birbirinin kardeşidir. Türkiye insan gibi yaşamak isteyen herkese yetecek kadar büyük bir ülkedir. Yaşadığımız ülkede meydana gelen üzücü olaylara rağmen millet olarak ayakta durmak ve birbirimize sahip çıkmak zorundayız. Türkiye’nin millete, milletin de Türkiye’ye ihtiyacı vardır. Biz Türklerin ne gidecek başka bir ülkesi var, ne de bizim Türkiye’yi terk etme gibi bir niyetimiz var. Bu topraklarda doğduk, bu topraklarda da öleceğiz. Ne diyor Başkomutan Erdoğan kazanacaksak da adam gibi kazanacağız, öleceksek de adam gibi öleceğiz.

Bütün mesele yaşadığımız müddetçe namusumuzla, şerefimizle adam gibi adam olma meselesidir. Biz doğru yolda olduğumuz sürece yüce Allah her zaman bizimle olacak ve yardımcımız olacaktır. Öncelikli olarak yapmamız gereken en önemli şey tedbiri ve sabrı elden bırakmamaktır. Tüm bu yaşanan olaylara bakacak olursak, insanları birbirinden ayırmak için vatan hainleri her türlü kalleşliği kendilerine mubah görmektedirler. Tek dertleri var Türkiye’de bir iç karışıklık çıkarmak ve insanları sokağa dökerek birbiriyle çatıştırmaktır. Allah’a şükürler olsun ki milletimiz sokaklara çıkıyor. Ama bu hainlerin istediği gibi değil vatanına, bayrağına ve ezanına sahip çıkmak için meydanlara çıkıyor. Doğu bölgelerimizde yaşayan vatansever Kürt kardeşlerimiz PKK’nın İstanbul ve Kayseri’de yaptığı bombalı saldırılara sessiz kalmayarak ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla meydanlara inerek tepkilerini ortaya koydular.

İşte millet olarak hepimiz bir ve beraber olursak bizimle hiçbir güç başa çıkamayacaktır. Eğer yaşadığımız bu topraklarda insanca ve huzur içerisinde yaşamak istiyorsak herkesin birbirine ihtiyacı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Var olacaksak da birlikte var olacağız, yok olacaksak da birlikte yok olacağız. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla hareket etmek bu vakitten sonra hiç kimseye fayda getirmez. Çünkü şuanda bölücü hainlerin hedefinde belli bir kısım değil, tüm Türkiye vardır. Bugün burnumuzun dibindeki Halep’te yaşanan katliamları millet olarak hep birlikte görmekteyiz. Acının, gözyaşının ve zulümlerin olduğu Halep artık hayalet bir şehir haline gelmiş durumdadır. Türkiye’yi de aynı hale getirmeye çalışan dış güçlere karşı millet olarak tepkimiz ortak olduğu sürece amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Bu ülke hepimizindir. Çok iyi biliyoruz ama ben bir kez daha hatırlatayım. Ümmetin tek umudu olan başka bir Türkiye yok. Öyleyeyse dikkatli olalım ve hangi görüşten olursak olalım vatanımıza hep birlikte sahip çıkalım. Biz biriz, beraberiz ve birlikte Türkiye’yiz.

DİĞER YAZILAR
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YENİ ZELANDA'DA SİLAH YASAĞI
YENİ ZELANDA'DA SİLAH YASAĞI
Konyaspor Çanakkale Zaferi'ni unutmadı
Konyaspor Çanakkale Zaferi'ni unutmadı