Advert
Değerlendirebilirsek !!!
Umut GENÇ

Değerlendirebilirsek !!!

Bu içerik 1553 kez okundu.

Malumunuz ilçemize siyasi, kurumsal STK lar ve kültürel ziyaretler bir hayli fazla. Bu durum çok güzel gerçekten. Seydişehir'in önemsenmesi, ilçe halkının sözüne riayet edilmesi ve ilçe yerel dinamiklerinin faaliyete geçirilmesi açısından bu tür sosyo-ekonomik ve kültürel ziyaretler çok önemli. Yani bu tür organizasyonların gerçekleştirilmesini ilçeye kazandırılacak bir katma değer olarak görürsek; araç çok ama sonuca gelince değerlendirmeyi tam manasıyla bilemiyoruz, yıllardır süregelen bir tablo olan beklemeye devam....

- Seydişehir MÜSİAD resmi açılışı yaptı -

Türkiye’ de ve dünya da 45 bin işletmeyi temsil eden, 11 binden fazla üyesi bulunan ve yaklaşık 1 buçuk milyon kişiye istihdam sağlayan Mustakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir'de de şube açarak ilçeye büyük gelecek vadeden bir ekonomi profili çizme adına bizlere onur ve gurur vermiştir.

Ev Sahipliğini MÜSİAD Seydişehir Şubesi Başkanı Yasin Camcı'nın yaptığı resmi açılış töreninde MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak başta olmak üzere ülkenin, Konya'nın ve Seydişehir'in birçok STK temsilcisi hazır bulundu

Ülkenin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine hemen hemen her ilde bir şubesi olan MÜSİAD'ın Seydişehir ile beraber 5 tanede ilçede şubesi bulunmaktadır. Seydişehir halkı olarak bu girişimi çok iyi değerlendirmemiz lazım ki ekonomide durağanlıktan kurtulalım..

Ticaretin, iş adamlarının kongre, toplantı, proje ve etüt çalışmalarına, ev sahipliği yaparak Konya- Antalya il sınırları arasında yer alan Seydişehir, hemen hemen her projenin çok rahat uygulanabileceği bereketli topraklar üzerinde bulunmaktadır.

- Seydişehir'de Koordinasyon Toplantısı -

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Hemşehrimiz Harun Tüfekci ve ilçe siyasi erkinin katılımıyla koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantının ana gündemi Seydişehir'e kazandırılan ve kazandırılması planlanan çalışmaların ele alınarak ilçe ekonomisi, refah ve yaşam kalitesinde gelinen noktaydı.

Bakan Yardımıcımızın katılımı ile Seydişehir'e bu programa daha çok Orman ve Su İşleri Bakanlığına mensup bürokratlarda iştirak etmişlerdir.

Başta Kuğlu Vadisi Projesi olmak üzere birçok yatırımların geldiği nokta katılımcılarla paylaşıldı. Bakan yardımcısı Tüfekci, "Seydişehir’e tüm ülkede olduğu gibi Orman ve Su İşleri bakanlığının önemli yatırımları olduğunu söyleyerek, “Konya ovası projesi kapsamında 2003-2019 yatırım programında 8 adet baraj ve gölet, 15 adette sulama projesi başlatılarak, taşkın koruma tesislerinin kuruldu. Seydişehir yurdumuzun bazı yörelerinde olduğu gibi orman varlığı açısından zengin. İlçenin %46’sı ormandan oluşuyor. Şimdiye kadar ilçeye 600 bin adet fidan dikildi. Gelir getiren badem ve ceviz gibi ağaçlardan da 4 köyümüze ücretsiz 5 bin adet fidan dağıtıldı. 77 aileye 1.272.000 TL süt sığırcılığı kredisi verildi. Karacaören ve

Ortakaraören mahalle barajları devam ediyor. Tol ve Ufacık mahalle barajlarının ihalesi yapıldı. Bostandere ve Yeniceköy barajları 2017 yılının yatırım programına alındığını ifade etti.

Bu programların yanı sıra aynı haftalara denk gelen KPSS Ortaöğretim Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarının da sorunsuz bir şekilde ilçemizde gerçekleştirilmesi eğitim adına büyük kazanç ekonomi ve tanıtım adına da altın değerinde gelişmelerdir.

Değerlendirebilirsek yaşanan bu gelişmeler takdire şayan ve devamı gelecek şekilde devam etmelidir...

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
ali teke     2016-11-26 teşekkürler umut kardeşim başarılarının devamını dilerim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı