Advert
Seydişehir Kazansın!!!
Süleyman SAYAN

Seydişehir Kazansın!!!

Bu içerik 481 kez okundu.

Belediyemizin insanlarımızı kaynaştırmak , ilçe takımlarına faydalı olabilecek gizli kalmış yetenekleri ortaya çıkarabilme adına bu yıl ikincisini düzenlediği başkanlık kupası tüm hızıyla devam ediyor.

Turnuva devam ediyor etmesine ama bazı yanlışlarda olmuyor değil hani, bu yanlışları bende kendimce değerlendirme gereği duydum. İlk olarak kurra sistemine değinmek istiyorum, seri başı sistemi olmadığı için turnuva da çok güçlü takımlar aynı grupta yer alabiliyor ve oyun kalitesi üst seviyelere çıktıkça artacağına azalabiliyor. Bana şöyle diyebilirsiniz; ''iyi de kardeşim X oyuncu bu yıl Atakımı adına gelecek yıl B takımı adına mücadele edebiliyor, güçlü takımı hangi kısasa göre değerlendireceğiz.'' Profesyonel yapılan bütün işlerde oyuncu değil takım baz alınır. O takım gelecek yıl katılmaz ise bir sonra ki sırada kim var ise seri başı olarak o takımı ekleyebiliriz.

İkinci olay turnuvanın kazanan takımına ve final oynayan takımına kupa veriliyor ve kazanan sponsorda Bunu iş yerine yada evine koyuyor peki ya oyuncular? Tenekedende olsa bir madalyayı hak etmiyorlar mı ? Maliyeti cok da yüksek olmasa gerek. 

Eksikleri yazmaya devam ediyorum, ediyorum ki gerek yüzyüze, gerek sosyal medya aracılığıyla münakaşaya girmeden ikili yada gruplarda münazara yaparak en doğru olanı bulalım. Bu yıl turnuvaya 23 takım katıldı ve yaklaşık olarak geçtiğimiz yıla oranla bi 100-150 sporcu açığımız oldu daha önce turnuvaya katılıp şuan katılmayan birçok sponsor ile konuştum. Turnuvaya bu yıl neden takım çıkartmadıklarını sordum. Aldığım cevaplar ise il lginç. sanki insanlar bir oda kurmuş herkes bu cevabı verecek der gibi, neredeyse aynı oldu.  Turnuvaya katılan bazı takımların mağlubiyet almayı kaldıramadığı, kavga, dövüş, emniyeti boş yere işinden etme, turnuvadan önce muhabbeti olan insanların aynı gruba düşünce sonuca göre birbiri ile konuşmaması başlıca nedenden bir kaçı ... Peki biz ortada maddi bir iddianın olmadığını bile bile bu sosyal faaliyetten zevk almak yerine neden birbirimizi üzüyoruz. Tamda bu noktada iddiası kalmayan ekiplerin maça çıkmama modasına değinmek gerekiyor sanırım. Ortada sadece 1 kazananın olduğu bir turnuva varken diğer takımların kaderiyle oynamak da neyin nesidir. Belediyemizin burada ciddi manada bir yaptırım yapmasını bekliyorum açıkçası , örneğin sebebsiz maça gelmeyen takıma 300-500 neyse para cezası vermesi bu takımların çıkma şansı olmasa bile maça gelmelerini zorunlu kılacaktır. Ortada bir emek varken bu emeğin boşa çıktığını görmek bu güzide turnuvanın sürdürebilirliği ne leke sürdürüyor mu ? tabi ki oyuncuların şımarıklıkları ile sponsoru zor durumda bırakmaları ise apayrı bir konu eğer ki turnuvada oynamayacaktınız neden insanlara masraf ettirdiniz. 

Karşılaşmaların hakemlerine gelince gönül ister ki bu maçları Cüneyt çakır yönetsin, ancak birazda eldekinin kıymetini bilmek gerekmiyor mu ? Her takım maçtan sonra hakeme sallıyor, tamam hatalarda oluyor ancak ana hedefi insanları kaynaştırmak olan etkinlikte sizce birazda iğneyi kendimize batırmak gerekmiyor mu ?

Sonuç olarak kazanan daima haklıdır, gruptan çıkan tüm takımlara başarılar dilemek en doğrusu. Kaybetmeyi bir bilmek de bir erdemdir ve bunun tecrübesini kazanmanın başka yolu da yoktur. İddiası olmayan takımlarda sahaya çıksın ki sponsorun emeğini düşünmüyorsak oraya izlemeye gelen insanları düşünelim düşünelim ki biz kazanalım , düşünelim ki dostluk kazansın, düşünelim ki Seydişehir kazansın...

 

 

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı