Advert
Başkanlık Kupasına Hazır mıyız
Süleyman SAYAN

Başkanlık Kupasına Hazır mıyız

Bu içerik 473 kez okundu.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Başkanlık kupasında geri sayım başladı, baharın gelişi ile birlikte güzel organizasyonlar yapan belediyemiz, Voleybol ve Futbol turnuvaları ile spora ve sporcuya gösterdiği önemi gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz yıllarda, Halı sahada düzenlenen Futbol turnuvalarında gerek izleyici gerekse de oynayan oyuncular için problemler olabiliyordu, büyük sahada bu organizasyonu yapmak yürek işi emeği geçenlere teşekkür etmek gerek.

Belediyemizin yaptığı bu yıl ikincisi düzenlenecek turnuva ise bir çok ilçenin gıpta ile bakabileceği bir turnuva, üstelik Seydişehir insanının bu turnuvalara önem vermesi de insanı son derece mutlu ediyor.

Fakat tabi ki her şey maalesef istediğimiz gibi de olmuyor, Seydişehir’de kaynaşma ve spor için yapılan bu organizasyonlara katılım insanı mutlu ederken normalden fazla konsantrasyon ise insanımıza zarar veriyor.

Küfürden ne zaman vazgeçeceğiz?

İnsanların tanışıp kaynaşmasında önemli rol oynayan spor ve bu tarz turnuvalara küfür girdiğinde maalesef amaç bir anda geri planda kalıyor. Hırs güzel bir şey ama bencillik öyle değil ortada 1 tane kupa var ve sadece bir takım onu alacak tahmin olarak 50-60 takımın katılacağını düşünürsek bazı mahallerimizin ucunda ölüm varmışçasına desteği holiganizme çevirmeleri bayan ve geleceğimiz olan çocukların bu turnuvalara izleyici olarak gelmesini engelleyebiliyor maalesef gelin bu yıl 60 evler sahasında ilk kez düzenlenecek turnuvada küfür yerine sevgi kardeşliği ön planda tutalım. Herkes önce iğneyi kendisine batırsın hoşça vakit geçirilebilen bir organizasyon ile insanlara unutamayacakları bir kupa yaşatalım ve yaşayalım. Unutmayın o sahada küfürleri yiyenler sizin evladınız da olabilir. Tek suçları, sahada desteklediğiniz takıma rakip olmak olan insanlara yüklenmeyelim ve hakaret etmeyelim artık…  

Geçtiğimiz yıl üniversiteli gençlerin takımı ile bir mahallemiz maç yapmıştı çocuklar polis desteği ile sahadan maçtan 1 saat sonra çıkabilmişti, Üniversite ilçenin tanıtımı için en önde gelen unsurlardan kimse kusura bakmasın buraya gelen öğrenci memleketine gittiğinde illaki bir yakını burası hakkında fikir edinmek isteyecek hep güzel anılmak varken neden insanların Seydişehir hakkında  kötü fikirler edinmesine izin verelim anlamak mümkün değil.

Katılım ne kadar çok olursa o kadar güzel vakit geçer

Bir şeyi itiraf etmek gerekirse Seydişehir’e ilk geldiğimde gördüğüm bu turnuvadan çok etkilenmiştim, doğal güzelliğinin yanında bu durumda  Seydişehir’i özel kılan etkenlerden biri, en azından benim için öyle. Katılım geçtiğimiz kupada 50 takıma yakındı bu yıl neden 80 takım olmasın sadece kazanmak kaybetmek olmamalı amaç, renk vermek de önemli bence, her yıl sayının artacağını ve saygın firmalarımızın yanında çevre ilçe ve mahallelerin de isimlerini kupada duyuracağını ümit ediyorum.

25 Nisan gibi başlaması planlanan kupada tüm takımlarımıza başarılar dilerim, umarım sakatlık yaşanmaz ve istemediğimiz olaylara fırsat vermeyiz kim bilir belki de ilçemizin iki takımına da yeni  oyuncular kazandırırız. Neden Olmasın ?

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı