Kuğulu'da mesele Ücret mi, Siyasi çatışma mı?
Umut GENÇ

Kuğulu'da mesele Ücret mi, Siyasi çatışma mı?

Bu içerik 522 kez okundu.

 

İlçemizin en nadide mesire alanı  Kuğulu Park, bugünlerde herkesin dilinde..

Bilindiği üzere Belediye Meclisinde alınan karar gereği bu doğa harikası yere araç girişlerinin ücretli olması ve elde edilecek gelirin Seydişehir Belediyesi Spor Kulübü faaliyetlerinde kullanılacağı kararlaştırıldı.

 

Dört partiye mensup Seydişehir Belediyesi Meclis Üyelerinin onay vermeleri ile Kuğulu Mesire alanına girişlerde otomobillerden 5 Tl, minibüslerden 10 TL ve otobüslerden 20 TL alınacağı kararlaştırıldı ve Ramazan Ayı sonrasında  hayata geçirilecek bu uygulama şimdiden sohbet ortamlarına konu, sosyal medyaya da bolca meze  yapılmaktadır..

 

Bölgenin yıldızı konumundaki bu alan yediden yetmişe herkesin nefes aldığı, huzurluca vakit geçirdiği ve tadına doyulmaz pikniklerin yapıldığı bir mesire Alanı. Gerek ilçe halkı gerekse de yakın ilçelerden hatta Konya'dan gezi turları düzenlenerek bu doğa harikası alanda insanlar hoşça vakit geçirmektedirler.

 

Yaz-kış kartpostallık görüntülerle herkesi büyüleyen Kuğulu Park, Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ında ‘Kuğulu Vadisi Projesi' ismi ile mega projeleri arasında yerini alarak başkanın deyimi ile İç Anadolu’nun Abant'ı konumunda bir cazibe merkezi olabilecek doğal güzelliğe sahiptir..

 

Beş yıl önce Başkan Tutal'ın seçim beyannamesine giren ve o günden bugüne her cenahta konuşulan, sosyal medyada gündem oluşturan, siyasi tartışmalara konu olan Kuğulu Park mesire alanı; her dönem  partilerin siyasi tartışmalarına, hatta siyasi çatışma boyutuna varan basın açıklamalarına hedef oluyor!!!

 

Meselenin özünün son düzenleme ile ilçeye fayda sağlayıp sağlamayacağı tartışılırken aklı selim hareket edilip konuyu daha da açarak, uzatıp siyasi hegemonya altında  dallanıp budaklandırmamak gerektiğine inanıyorum..

 

Meclis kararı sonrası Başkanın açıklamalarına bakıldığı zaman gençliğe ve spora önem verdiğini dile getiriyor ve bu doğrultuda mesire alanının işletmesinin ve gelirinin Belediye Spor Kulübü'ne verileceği belirtiliyor. İlçedeki tartışmalar ışığında konuya tekrar baktığımız zaman ‘Kuğulu'da mesele Ücret mi, Siyasi çatışma mı?’ sorusu akıllara geliyor..

 

Seydişehirli akıllıdır, aklı selimdir, gönlü geniştir. Torosların eteğinde şirin bu güzel ilçe, Seyyid Harun Veli'nin ilahi emirle kurduğu bu kuddusi ilçe kardeşliğin, birlik ve beraberliğin örneklerini sunmuştur. Bu goca yürekli halk yapılanı da takdir etmesini bilir yapılmayanında faturasını sandıkta kesmeyi de bilir.. Yeter ki siyasi ihtiraslar, makam mevki uğruna sahte gülüşler, boş siyasi çatışmalar olmasın!!!!

 

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı