Advert
HOŞ GELDİN

HOŞ GELDİN

Bu içerik 189 kez okundu.

Sev insanları. Tebessüm et her daim. Göster herkese içindeki sevgiyi. Bırak, içi boş tartışmaları, dedikoduları, iftiraları. Yetime git, öksüzlere uğra. Okşa onların başlarını, gülmelerini sağla. Mahrum olma, gökten durmaksızın inen rahmetten.

Haydi! Kalk! Yüzünü yıka. Kendine gel. Abdest al sonra. Dökülsün, içinde biriktirdiğin kötülükler, fitneler, şerler; o temiz suyla beraber. Rahatla, sükût et! Zincire vuruldu, bak şeytanlar. Sakın, iki ayaklı iblislere uyma! Tıkama kulaklarını Felah çağrısına. Kıl namazını, oku yüce Kuran-ı. Zira tarif edilmez bir güzelliktir, Allah ile konuşmak.

Kapılma vesveselere ve kıyıda köşede sakladığın kuruntulara. Bir nefes çek! Bak yayıldı, cennet kokusu her yere! Rayihalar sardı dört bir yanı. Dert etme sıcaklardan. Söylenme, “Acıktım!” deme! Bırak, rahat etsin bir müddet miden. Kurtulsun, yağdan, börekten ve etten. Kime fayda gelmiş ki, israftan, çok yemekten.

Had bil! Çap bil! Kendini bil! “Recep gitti.” diye hayıflanma. “Şaban’ı kaçırdım.” diye dizini dövme. Bekle Kadir’i, sıkı sıkıya elini tuttuğun Ramazan ile birlikte. Şu an rahmet durağında olduğumuzu aklından çıkarma! Gelecek durak mağfiret son durak ise kurtuluşa ermek. Etme heba, geçen dakikaları. Yoksa mazeretin şayet, zorla benliğinin bütün imkânlarını. Hayat kısa. Gelmediğini düşün, kapına gelen bu şansın bir daha…

Arın! Rahatla! Temizlen! Aç ellerini semaya. Yalvar, yakar seni yaradan Allah’a. Sakın unutma, boş verme mağdurları, mazlumları, selimleri… Gönder, dualar onlara. Getirme aklına, “El açıp ne olacak?” diye! Rabbine sığın. O, dalgalı Dünya hayatımızda güveneceğimiz tek liman. O’ndan yardım iste, güzellik dile, huzur bekle… Yine unutma zalimleri, mağrurları, kibir kulelerini… Kahr iste, perişanlık dile, Müslümanların zaferini bekle! Boş geçirme bir saniyeyi. Ümitsiz olma, yeise kapılma. Mağlubiyeti getirme aklına.  Vakit geldi. Kocaman bir ay var önünde. Kalk kıyama. Teslim et, nefsini mübarek aya. Durma! Haydi!

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe