Advert
SEYDİŞEHİR VE SEÇİM
Umut GENÇ

SEYDİŞEHİR VE SEÇİM

Bu içerik 613 kez okundu.

İlklerin yaşanacağı secimde Aday Tutal ve Cumhur İttifakı tarih yazacak Her seçim ayrı bir heyecan ayri bir koşuşturmacadır.

Tatlı anıların yanında ufak tefek didişmelerinde yaşandığı SKM çalışmaları şehre ayrı bir renk katar. Seydişehir bu secimde bu havayı çok farklı yaşayacak. Son iki aylık süreçten bu tarafa yaşananlara bakarsak vallahi Seydisehir böyle bir secim dönemi geçirmemiştir ve de belkide bir daha geçirmezde galiba..

İktidar partisi eksenli gelişmeler ilçe gündemini de geçerek taa ülke gündemine bomba gibi düşmüştür. Talihsiz basın açıklamaları, istifalar, görevden almalar, yeniden şekillenen teşkilat, partili partisiz ittifaklar, belediye başkan adayları.. Yani dozu yüksek bir seçim dönemi yaşıyoruz... Siyasilerin, Belediye Başkan Adaylarının Seydişehir' e hizmet, ilçe halkına hizmet birincil görevi ve düsturu olmalıdır..

Bu bayrak yarışı; cennet vatan ilçemize zarar vermemeli, hakkı, adaleti, hesap verebilmeyi, şeffaflığı şiar edinen bencillikten uzak dava bilincinin yüksek olduğu bir anlayış olmalıdır. 31 Martta gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimlerde; Seydişehir’de MHPli eski belediye başkanlardan Mimar Muammer Urhan İyi Parti’den Belediye Başkan adaylığını açıkladı.

CHP’de ise İzmir’de yaşayan hemşerimiz, geçmiş dönemlerde de Seydişehir Belediyesi Makina Amirliği yapan Makine Mühendisi Mehmet Katlav belediye başkan adaylığını açıklayarak seçim çalışmalarına başladılar.

Seydişehir'de ilk defa bağımsız bir aday seçime girecektir.. Bağımsız adaylığını açıklayan Abdulkadir Çat'ın yanında Ak Parti Kurucu ve eski ilçe başkalarının da olması ilçe teşkilatına karşı bir başkaldırıdır ve çok enterasan bir durumdur...

İşin asıl ilginç taraflarından birisi de Ak Parti ve MHP Cumhur ittifakı yapmışken Seydişehir'den bağımsız Aday bir dönem önceki MHP li Belediye Başkanı Abdulkadir Çat ve Ak Parti Kurucu ve eski ilçe başkalarından perde önündeki Abdulkadir Arslan, Sadettin Kuyucak. Garipliğe bak ki partili ittifakta mevcut Ak Parti ve MHP teşkilatları, bağımsız adaya destek ittifakında da eski Ak Parti İlçe Başkanları ve MHP eski belediye başkanı ile nüfus ettikleri isimler etkendir...

Ak Parti’de zor dönenlerin ilçe Başkanı Kemalettin Atalay, Genel Merkez tarafından ikinci kez ilçe başkanlığına getirilerek zorlu dönemde parti menfaatini gözeten uzlaştırıcı abi rolü biçilmiştir.

Seydişehir acısından zorlu geçecek iki aylık seçim sürecinde Kemalettin Başkana ve yeni göreve gelen yönetim kurulu üyelerine hayırlarla dolu bir başarılı bir çalışma dönemi diliyorum. -Başkan Tutal yoluna devam ediyor- 2014 Yerel Seçimlerde Ak Parti Seydişehir Belediye Başkanı seçilen Mehmet Tutal, 2019 seçimlerinde de partisinin teveccühü ile Cumhur ittifakının Belediye Başkan adayı olarak yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz beş yılda irili ufaklı birçok mesele ile mücadele eden Tutal, gerek Büyükşehir Yasasının getirileri gerekse de kendi çabaları ile vadettiği seçim yatırımlarını büyük ölçüde gerçekleştirdi. Bu dönemde ise kaldığı yerden devam edecek olan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Cumhur ittifakının da katkısı ile seçimin favori isimlerinden. 31 Mart akşamı da ülke genelinde olduğu gibi Seydişehir'de de Cumhur İttifakı tarih yazacak....

Seydişehir’imizin kazanacağı bir dönem olmasını umut ederken ülke bekası ve dünya devi bir Türkiye için Cumhur İttifakı gerçekleştiren Ak Parti, MHP ve Adayımız Mehmet Tutal'a başarılar diler, çıktıkları bu yolun hayırlara vesile olmasını temenni ederim...

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı