Advert
ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ DEMOKRASİ ŞÖLENİNE SAHNE OLDU
Umut GENÇ

ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ DEMOKRASİ ŞÖLENİNE SAHNE OLDU

Bu içerik 804 kez okundu.

 

31 Mart 2019 da gerçekleştirilecek olan Mahalli Seçimler için Ak Parti den Belediye Başkanlığı için aday adaylığı süreci 5 Kasımda başlayıp 16 Kasımda da sona ermişti. Hemen akabinde 18 Kasımda gerçekleştirilen temayül yoklaması ile de bu süreç demokrasi şölenine dönüşerek sona erdi.

 

Ak Parti’de belediye başkanlığı için mevcut Belediye Başkanları ve İl, İlçe Başkanları aday adaylık başvurusunda bulunmayıp temayül yoklamasına girmeden Genel Merkez tarafından değerlendirilecekler..

 

 

Türkiye genelinde ilk defa elektronik ortamda yapılan temayülde; mevcut belediye  başkanların hizmetleri, halkla ve teşkilatla ilişkileri sorularak başkanlık için mevcut başkanda dahil olmak üzere  isim önerisinde bulunulması istendi.

 

Konya’da da Büyükşehir Spor ve Kongre Merkezinde saat 10:00 -18:00 arası gerçekleştirilen temayüle  teşkilatlarda görevli  3150 delege katıldı. Demokrasi şölenine sahne olan temayül ile  ilgi basın mensuplarına bilgi veren Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı; “31 Mart 2019 Yerel seçimleri ile ilgili aday adayı müracaatlarından sonraki ikinci aşama olan temayül yoklamamızı teşkilat mensuplarımızın katılımları ile gerçekleştirdik. Kuruluşumuzdan bu güne kadar her seçim döneminde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kıymetli hemşehrilerimiz inşallah 31 Mart’ta da tüm adaylarımızı yeniden destekleyecektir. Teşkilatlar olarak biz de bu süreci yönetiyoruz. Bu temayüle mahsus olarak bir takım yeniliklerimiz var. Bugün teşkilat mensuplarımız mevcut belediye başkanlarımız hakkında bir takım değerlendirmelerde bulunacak, aday adaylarımızla ilgili olarak da bir tercihte bulunacaklar. Burada yaptığımız çalışmalar elektronik ortamda anlık olarak Genel Merkezimize iletilecek. Gerçekleştirdiğimiz temayülün başta Partimiz olmak üzere ilçelerimize ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.

 

 

-Seydişehir Ak Parti Ailesi birlik ve beraberlik içerisinde iri ve diri-

 

Dostluğun, muhabbetin ve hoşgörünün en yoğun yaşandığı şirin ilçemiz Seydişehir’de siyaset de o denli nezaket ve sağduyulu yapılmaktadır.

 

Ak Parti Seydişehir teşkilatı birlik beraberlik içerisinde kenetlenerek 2019 yerel seçimlerinde de ilçede Ak Parti rüzgarının esmesini yine ilçede birinci parti olma hedefini gerçekleştirmek için çalışmalarına son sürat devam etmektedirler..

 

Aday adayları tanıtım toplantısında  bir araya gelen Ak Parti Seydişehir Belediyesi  Başkan aday adayları Hüseyin Kılınçkaya, Halil Kul, İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Belediye Başkanı Mehmet Tutal  ve teşkilat mensupları birlik ve beraberlik içerisinde Ak parti ailesi olarak gövde gösterisi yaptılar.

 

 

Seydişehir Belediyesi aday adayı konumundaki bu dört isminde konuşmalarında öne çıkan mesajları; partinin Seydişehir’deki geleceği, ülkenin selameti ve Seydişehir’in daha da gelişmesi için yapılacak çalışmalar, üretilecek projelerle  ve  gönül verilen davanın birleştirici gücü sayesinde iri ve diri  bir teşkilatlanma sağlanmasıdır…

 

 

Temayül sonrası birliktelik mesajı..

 

Belediye  Başkanı Mehmet Tutal’ın ev sahipliğinde   AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı İlçe Koordinatörü Gökhan Taşkıran , AK Parti İlçe Başkan Mustafa Konurer, AK Parti Aday Adayları Hüseyin Kılınçkaya ve Halik Kul  birlik ve beraberlik yemeğinde buluştular.

 

 

Seydişehir'de birlik ve beraberlik noktasında güzel örnekler sergilendiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Aday Adaylığı sürecinde tüm arkadaşlarımız ilçemize hizmet için yola çıktı ve hepimizin ortak amacı ilçemize en iyi hizmeti sunmak. Bu çalışmaları yaparken de kardeşliğimizi ve dostluğumuzu çiğnemeden, aynı davanın neferleri olarak büyük bir heyecanla sürdürüyoruz. Meselemiz sen ya da ben davası değil. Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bu kutlu davanın neferleri olarak amacımız Seydişehir'e ve hemşerilerimize hizmet noktasında çalışıyoruz. Hizmet için birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde bir aradayız. Birliğimizin daim olmasını temenni ediyor sürecin İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Aday adaylarımıza çıktıkları bu kutlu yol ve davada başarılar diliyorum”

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı