Advert
DÖRT AY KALA
Umut GENÇ

DÖRT AY KALA

Bu içerik 573 kez okundu.


Ülke olarak yine bir seçim mahaline giriyoruz. 31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler yaklaştıkça siyaset atmosferi de alevleniyor. 
Dört ay sonra seçmen belediye başkanı, belediye encümeni ve muhtarları belirlemek üzere sandığa gidecek.
24 Haziran Genel Seçimlerinin ardından yerel seçiminde erkene alınıp ekim-kasım aylarında yapılması birçok kez dillendirilmişti ama seçim takviminin netleşmesi ile bu dillendirilmede sona erdi son söz planlandığı gibi 31  Mart 2019 da yapılacak

Bu yerel seçim Seydişehir’de de  yeniliklere sürpriz olur mu merakla  bekleniyor…
İktidar cephesi ve muhalefet cephesi halka en yakın, icraatçi, en güçlü adayla yarışmak için saha araştırmaları, anketler mülakatlar düzenliyor..
Seydişehir’de şuanda MHP ve CHP Belediye Başkan adaylarını belirledi ve bu doğrultuda seçim çalışmaları programlarını oluşturma aşamasındalar.
Ak Parti, İyi Parti ve Saadet Partisi ise aday belirlemek için kulis çalışmalarını sürdürüyorlar.

2014 yerel Seçimlerle beraber hayatımıza giren Büyükşehir Yasası ilçemizde  birçok icraatin yapılmasını da sağladı bilhassa kış ayları olmak üzere birçok aksamalara da sebebiyet verdi.
Bu gelişmeler neticesinde Ak Parti’de belediye başkanı adayında yeni bir isim olur mu yada mevcut belediye başkanı ile mi yola devam edilir , cevabı en çok merak edilen sorular arasında… 2019 yerel seçimlerinde ve ülke gündeminde yaşananlar doğrultusunda  ilçe bazında Ak Parti oy kaybı yaşar mı yada oylarını artırır mı sorusu ise diğer bir kafa kurcalayan taraftır..
Muhalefet partileri ise  hedeflediği başarıyı yakalayıp Seydişehir Belediyesini partileri ne kazandırırlar mı, yani soru işaretleri ile dolu siyasi nabzın yüksek olduğu bir dört ay geçireceğiz.
 
Şunu belirtmeliyim ki seçimi Ak Parti’nin de CHP, MHP, İyi Parti ve Sadet Partisinin aday kazanırsa kazansın asıl önemli olan Seydişehir’in kazanmasıdır…
İlçenin sosyo-kültürel, ekonomik yönden gelişmeleri, kamu yatırımlardan istenilen düzeyde faydalanabilmesi, icraat dolu bir beş yılın geçirilmesi tek gayemiz olmalıdır.. Aday gösterilecek isimlerin bu kriterlere uygun, liyakatli, halkı makama tercih eden yapıda olmalarına özen göstermeleri önemle ricamdır.. Bunlar olmazsa olmazımız olmalı ki Seydişehir kaybetmesin !!!

İlçemizin en önemli sorunu işsizlik !!!
Yaptığım gözlemlemelere göre yediden yetmişe  tüm ilçe halkı  Seydişehir’in doğal güzelliklerine, şehirleşme yapısına hayran kalırken aynı doğrultuda işsizliğin hatsafada olmasına, istihdamın istenilen düzeyde gerçekleştirilememesine  ve de büyük işletmelerin olmamasına hayıflanmaktadırlar.

Daralan ekonomi siyasi partilerin gündeminde olmalı ki belirleyecekleri belediye başkan adayları bu soruna etkili çözüm bulabilecek girişimciliğe sahip olmalıdır..

Yerelde halkın mutlu ve memnun olmasının daha kolay olabileceği düşüncesindeyim. Aday adaylık ve adaylık dönemlerinde seçim vaatleri olarak sunulan ve birçoğunun da  belediyenin asli görevlerini vaat olarak seçmene sunan başkan adayları bunları icraat değil sorumluluk olarak görmeleri gerekir. 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin barışçıl, demokratik bir ortamda geçmesini umut ederken başta ilçemiz olmak üzere bölgemize, ülkemize ve coğrafyamıza hayırlara vesile olmasını temenni ederim..

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe