Advert
Yeni Sistemden Konya’ya Yansımalar
Umut GENÇ

Yeni Sistemden Konya’ya Yansımalar

Bu içerik 809 kez okundu.

Ak Parti 6. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Ülkeye yönetiminde yeni sistemin ardından Ak Partide de yapılan kongre sonrası bu sisteme entegrasyonu sağlamak amacı ile parti tüzüğünde çeşitli düzenlemelere  gidildi. Seçim ittifakı, başka siyasi partiden bir kişinin Ak partiden aday gösterilmesi gibi bazı düzenlemeler yeni tüzükte yer aldı.

 

Dünyanın yakından takip ettiği kongreye Türkiye’nin dört bir yanından da parti sevdalıları akın etti. Başkan Erdoğan’ın vereceği mesajlar merak edilirken bir yandan da Ak Parti’nin A Takımı büyük bir heyecanla bekleniyordu..

 

Mesajlar  ABD’ye

Başkan Erdoğan kongredeki konuşmasının büyük bir bölümünde ABD’ye rest çekerek;” Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüken ama stratejik hedef haline getirenlere teslim olmayacağız.” Sözleriyle  kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Konuşmasında sık sık Türklük, İslam ve Müslümanlık vurgusu yapan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Birileri bizi güya ekonomi, yaptırım, kur, döviz, faiz, enflasyonla tehdit ediyor. Onlara diyoruz ki oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz. Biliyoruz ki iman varsa, imkan da vardır. Milletimiz bugüne kadar nice ihanetleri, nice tuzakları hep imanıyla boğmuştur. Kısa çöpün uzun çöpten hakkını bir gün mutlaka alacağına inandık, inanmayı sürdüreceğiz. Dünyayı sömürerek kendilerine refah düzeni kuranlara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Hem cesareti hem aklı olan bu milletin karşısında duracak hiçbir fani güç tanımıyoruz. Hiç kimse bu milletle, bu ülkeyle oynamaya kalkmasın. 'Ya olacağız, ya öleceğiz.'hedeflerimize doğru yürüyen bir milletiz.” Sözleri ile  muhataplarına gönderme yaptı.

 

A Takımında büyük değişiklik

Ak Parti’de 6. Olağan kongre sonrası partinin A Takımı olarak adlandırılan Merkez Karar Yürütme Kurulunda da büyük değişiklik yaşandı. 50 kişilik kurulda 29 yeni isim listede yer bulurken  42 milletvekili ve 8 tanede milletvekili olmayan isim listeye girme başarısı gösterdiler.

Listede Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.

Seçim işlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’un yerine  ise  Ali İhsan Yavuz getirildi.

 

Konya ve bölge milletvekillerinden Leyla Şahin Usta, Ahmet Sorgun ve Lütfi Elvan gibi toplum tarafından sevilen isimlerin yer aldığı Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulunda şu isimler görev aldı:  Ahmet Arslan, Ahmet Sami Ceylan, Ahmet Sorgun, Ahmet Tan, Ali İhsan Yavuz, Bülent Tüfenkci, Büşra Paker, Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Efkan Ala, Emine Zeybek, Erkan Kandemir, Erol Kaya, Fatih Şahin, Fatma Aksal, Fatma Betül Sayan Kaya, Gökçen Özdoğan Enç, Hacı Bayram Türkoğlu, Hamza Dağ, Harun Karacan, Hatice Kübra Öztürk Gökkaya, Hatice Merve Tatar, Hayati Yazıcı, Halil İbrahim Yıldız, İffet Polat, Jülide Sarıeroğlu, Leyla Şahin Usta, Lütfi Elvan, Mahir Ünal, Markar Eseyan, Mehmet Özhaseki, Metin Bulut, Metin Yavuz, Murat Baybatur, Mustafa Ataş, Mustafa Köse, Mustafa Yel, Mustafa Yeneroğlu, Mahmut Atilla Kaya, Numan Kurtulmuş, Nurettin Canikli, Orhan Miroğlu, Osman Nuri Gülaçar, Ömer Çelik, Öznur Çalık, Tuğba Işık Ercan, Vedat Demiröz, Vildan Polat, Yavuz Subaşı, Zehra Taşkesenlioğlu.

 

Konya ve bölge siyasetine ses getirecek çalışma ve dinamiklikleri ile  tanıdığımız bu üç ismi, bu dönemde de takipte olacağız .MKYK da ki bu isimlerle beraber diğer Konya Milletvekillerinin de birlik ve beraberlik içerisinde bölgeye sosyo-kültürel, ekonomik  atılımların yapılabileceği ve   bölgesel kalkınmada rol model olabilecek çalışmalara  imza atmalarını  bekliyoruz….

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe