Advert
Türkiye Tarihine Geçen Reis
Umut GENÇ

Türkiye Tarihine Geçen Reis

Bu içerik 714 kez okundu.

Türk siyasal hayatı yakın tarihine damga vuran bir liderle yeni boyuta büründü. Yakın tarihin canlı tanıkları bilir ki Recep Tayyip’siz bir Türkiye düşünülemez artık…

 

Hitabıyla, engin geniş ve akılcı düşünceleriyle, kritik  ve korkusuzca adımları ile ülkenin en çok sevilen liderlerinin başında gelen Recep Tayyip Erdoğan, bölgede ve dünya kamuoyunda da adından sıkça söz ettirerek onur ve gurur kaynağımız olmuştur.

 

Siyaset sahnesine adım attığı günden bugüne kadar çetin yolları bir bir aşan Erdoğan; o kadar dayatmalara karşı dik duruşundan taviz vermeyerek Türk halkının yanında tüm dünya mazlumlarının,İslam Coğrafyasının gönlüne taht kuran bir liderdir.

 

Siyasi hayatını bitirmeye çalışanlara her zaman sandıkta gereken cevabı vererek halk oyuyla seçilen  ilk Cumhurbaşkanlığından sonra 24 Haziran seçimlerini de büyük başarı ile atlatarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Devlet Başkanı olmuştur.

 

2001 de kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) 17 yılda kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan ile sayısız başarılar elde etmiş, ülkeyi büyük kalkınma hamleleri ile güçlü yarınlara taşımış, vatandaşın en büyük teveccüh gösterdiği bir parti olarak 16 yıldır girdiği bütün seçimlerde  tarih yazmaya devam etmektedir.

 

24 Haziran 2018 Genel seçimleri ittifakların damga vurduğu bir seçim olarak tarihe geçmiştir. MHP ile Cumhur İttifakına giden Ak Parti, Cumhurbaşkanı Adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı göstermiştir. Cumhurbaşkanı Erdoağan rakipleri Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Selehaddin Demirtaş ve Doğu Perinçek’e büyük fark atarak geçerli oyların % 52.6 sını alarak tekrar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak gönüllerdeki yerini korumuştur.

 

Erdoğan aşığı Seydişehir  gözetilmeli !!!

 

Seydişehir halkının da büyük teveccüh ve sevgi beslediği Erdoğan, geçerli oyların % 60.01’ni alarak Türkiye ortalamasının üstünde bir oranda tercih edilmiştir.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu kadar değer ve sevginin  aşikar olarak gösterildiği Seydişehir’de  milletvekilliği bazında  partinin oy oranlarında düşme yaşanmıştır. Seydişehir’de Cumhur İttifakının paydaşlarından  Ak Parti  47.96 ,  MHP ise 12.91 oy oranıyla toplamda 62.10 orana ulaşmışlardır.  

 

Önceki dönem Genel Seçimlerde Seydişehir’de % 50- 60 oy oranı bandında seyreden Ak Parti 24 Haziran 2018 seçimlerinde % 47lere kadar düşmüştür. Bu düşüşün nedeni çok iyi analiz edilmeli seçmenin rızası tekrar güçlü bir şekilde Ak Partiye kazandırılmalıdır. Ankara-Konya ve Seydişehir ekseninde teşkilat bazında, belediye ve kamu yatırımları bazında büyük bir analiz yapılmalı, sorunun ana kaynağı saptanmalıdır. Liderimiz Erdoğan’ın dediği gibi milletimizin sandıkta verdiği mesajı almalıyız !!!!

 

Siyasi kaygı gütmeden ilçenin büyük bir kemsi  tarafından sevilen ve sayılan seçim süresince gecesini gündüzüne katan ve büyük bir özveri  örneği gösteren Ak Parti  ilçe Başkanı Mustafa Konurer, seçimin sayısal verilerini yönetim kurulu ile değerlendirdikten sonra kozmopolit yapıdaki Seydişehir’in hassasiyetlerini, kırılganlıklarını Konya’ ya, il yönetimine aktaracaktır. Bu süreç sonrasında da Konya’nın, bizzat Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı’nın ilçemize daha fazla önem vereceği düşüncesinde olurken artık ilçemizin siyaset, bürokrasi  alanında temsil gücünün artırılmasını bir kez daha altını kalın harflerle çizerek ifade etmek istiyorum.

 

Seçim zaferi kutlamalarında yereldeki birlikteliğe ve Seydişehir halkının rızasını kazanmaya bir değer olarak bakan Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer konuşmasında, “Türkiye’nin geleceği açısından son derece önemli olan bir seçimi hiçbir fitneye geçit vermeden birlik ve beraberlik içerisinde tamamlamış bulunuyoruz , seçim sonuçlarına baktığımız zaman Seydişehir halkının üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdiğini görmekteyiz. Ülkemizin adeta şahlanmasına vesile olacak olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hayata geçmesinin önünün açıldığı 24 Haziran seçimlerinde verdikleri desteklerden dolayı değerli Seydişehir halkına şükranlarımı sunuyor, canı gönülden teşekkür ediyorum.

Amacımız doğup büyüdüğümüz şehrin insanlarına kalıcı hizmetler bırakmaktır. Sadece seçimden seçime değil her zaman Seydişehir halkının derdiyle dertlenen, sevincine ortak olan bir anlayışıyla siyaset yapan bir partiyiz. Bizim siyaset anlayışımızın odağında millet vardır ve her zaman da millet olacaktır.Bugüne kadar Seydişehir halkına en iyi şekilde hizmet etmenin gayreti içerisinde olduk ve yeni dönemde de aynı bilinçle hizmet etmeye devam edeceğiz. Önemli olan milletimizin bize duyduğu güveni boşa çıkarmamaktır.  Bu duygu ve düşüncelerle 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimlerinin ülkemize, milletimize, şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yeni dönemde görevinde başarılar dilerim.” dedi.

 

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı