Advert
Seydisehir'de Seçim rüzgarı!.
Umut GENÇ

Seydisehir'de Seçim rüzgarı!.

Bu içerik 665 kez okundu.

Ülkemiz 2019 seçimlerine hazırlanırken ilçemizde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kongreleri ile seçim hattına çoktan girmiş bulunmaktadır.

İlçe siyasi ve ekonomik kaderini yakından ilgilendirecek olan kongrelerde büyük demokrasi şölenleri yaşanırken bazı STK başkanları koltuklarını korudu bazılarında ise yeni isimler başkanlık koltuğunu oturdu.

 

Seydişehir’de seçim atmosferi o kadar hareketli bir zeminde geçiyor ki bir yandan siyasi partilerin olağan kongreleri gerçekleştirilirken bir yandan da ilçe ekonomisinin kalbinin attığı Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan kongresi ve Çelik-İş Sendikası olağan kongresi gerçekleştirildi.

 

-Ak Parti Mustafa Konurer’le yola devam dedi-

Ak Parti Seydişehir İlçe teşkilatı olağan kongreye tek listeyle gitti. Mevcut Başkan Mustafa Konurer’in Genel Merkez tarafından tekrar ilçe başkanı olarak görevlendirilmesinin ardından gerçekleştirilen kongrede partiye gönül verenlerin büyük utluluğu vardı.

 

Mütevazi kişiliği ile birçok kesim tarafından saygıyla karşılanan Mustafa Konurer, yönetim kurulunda yaptığı değişiklik ile 2019 a yeni bir heyecan yeni bir güç ile yola yeniden devam dedi.

Ak Parti Seydişehir Gençlik Kolları olağan kongresinde ise Mevcut Başkan Mevlüt Polat, tekrar başkanlığa aday gösterildi ve kongreye yine tek liste ile gidildi. Gençlik Kolları yönetiminin önceki döneme göre biraz daha gençleştirildi gözlerden kaçmazken Başkan Polat kongrede yaptığı konuşmada daha güzel yarınların inşası için çalışacaklarını ifade etti.

 

-CHP’de Orhan Özel donemi-

Eski başkan Yunus Uysal’ın aday olmayacağını açıkladığı 36. Olağan Kongreye, CHP İlçe Teşkilatı tek listeyle gitti. Orhan Özel’in tek listeyle girdiği olağan kongrede İlçe Başkanlığına seçildi.

Baskan Özel Kongre sonrası yaptığı açıklamada” Yunus başkanımız gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Ailesinden daha çok zamanı partimize ayırdı. Parti binamızı her gün açtı ve halkımızın derdine derman olmaya çalıştı. Ben buradan özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum." Dedi.

Seydisehir Belediyesi'nde birçok birimde müdürlük yapan ve 2016 yılında emekli olan Özel,ilcede sporcu kimliğiyle tanınmakta ve guler yüzü ile de birçok kişi tarafından sevilmektedir.

 

Öte yandan siyasetin sicak gündeminde İyi Parti kurulum sürecini tamamlama aşamasında. Kurucu Başkanlığını Meral Akşener'in yaptığı İyi Parti, Seydisehir’de de teşkilatlanma aşamasında. İlçe Başkanlığı Yılmaz Donderici'ye tevdi edildikten siyasi çalışmalara başladı.

 

Bu yaşanan gelişmeler ve yeni siyasi oluşum ilçemizin yaşayacağı hareketli günlerin habercisi. Artık 2019 seçimlerinde Seydisehir de 4 partide de büyük kulislerin yaşanacağı canlı bir seçim dönemi geçeceği düşüncesindeyim. İnşallah Seydisehir bu seçimlerde kazanan taraf olur, her siyasi parti Seydisehir’e bir artı katar...

 

 -Esnafın Aypar'a güveni tam-

Seydisehir'in ekonomik kaderini çok büyük ölçüde etkileyecek olan Esnaf ve sanatkarlar odası olağan kongresinde birden fazla adayın yarışması ilcede hem demokrasi şölenini yasatirken hem de seçim atmosferinin daha yoğun hissedilmesini sağladı.

Üc adayın yarıştığı kongrede iki dönemdir başkanlık görevini yürüten İbrahim Aypar, esnafın büyük çoğunluğunun teveccühünu alarak tekrar başkanlığa seçildi.

Rakiplerine büyük fark atan Aypar, odalarının 19. Olağan kongresinde üç adaylı demokratik bir seçim geçirdiklerini belirterek, “Emek verip çalışmanın ve insana yapılan hizmetin karşılığının bu seçimde de karşılığının başarı olduğunu bir kez daha yaşadık. Üyelerimizin bize verdikleri takdirin yönetim kurulumuzu daha da sorumlu hale getirdiğini düşünüyoruz. Dün olduğu gibi bundan sonrada ayrımsız bütün üyelerimizi kucaklayarak, daha çok çalışıp yeni hizmet ve yenilikleri üyelerimize sağlamaya devam edeceğiz. Tüm esnaf kardeşlerimize bol bereketli hayırlı işler temennisiyle saygılarımızı sunarız.”seklinde konuştu.

 

-Celik-İs'te de nöbet değişimi-

Mevcut Başkan Murat Özkal’ın aday olmayacağını açıklamıştı.Bundan dolayı Seydisehir için önemli bir seçim de Etibank çalışanlarini yakından ilgilendiren Celik-İs Sendikası Seydisehir Şube Başkanlığı seçimleriydi.

Başkanlık için iki adayın yarıştığı Çelik-İş Sendikası Seydişehir Şubesi 6. Olağan Kongrede ; Ferhat Celikbas başkanlığa layık görüldü.

 

Seydisehir adına gerçekleştirilen bu seçimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum, değerli baskanlarima hayırlı olsun derken eski başkanlara da bundan sonraki yaşamlarında sıhhat sağlık ve başarılar dilerim...

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
Ali Erdoğan     0000-00-00 Degerli umut kardeşim eline emegine saglık güzel bilgilendirici bir yazıydı ilgiyle okudum ak parti kongresinide izledim esnaf odası seçimlerinide izledim oyumuzu kullandık seçimler ülkemize milletimize esnafımıza haYırlı olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı