Advert
SAHADA OLMADI,MASADA OLDU
Süleyman SAYAN

SAHADA OLMADI,MASADA OLDU

Bu içerik 459 kez okundu.

Geçtiğimiz sezon süper amatöre çıkma mücadelesi veren temsilcimiz, Seydişehir Belediye spor son haftalarda aldığı kötü sonuçlar ile bu hedefini gerçekleştirememişti. Bu dönemde sakatlıklardan da bir hayli canı yanan Seydişehir Belediye spor, yaşanan talihsizlikler için kurban bile kesmişti. Taraftar grubu Toros Kartalları hedefi olan bir takım görmeyi özlemiş olacak ki atkı, bere ve mont yaptırmış ve takımlarına ellerinden geldiğince destek olmuştu. Herşeye rağmen Şampiyonluk gelmedi ve birinci Amatör kümede en büyük rakipleri olan, Ars Park Sanayi spor’un ardından ligi ikinci bitirmişlerdi.

Sporu ve sporcuyu seven Belediye Başkanı ve takımın idarecileri, hevesi kursağında kalan Seydişehirli Futbol severlere, maddi imkansızlıklar çeken ligi şampiyon bitiren ArsPark Sanayi spor’u yoğun gayretler sonucu satın alarak  takımı süper amatöre taşımayı başardılar. Sahada olmayanı masada bitirdiler, güzel iş başardılar, tebrikler emeği geçenlere.

Peki Herşey bitti mi ? Hayır aksine herşey yeni başladı ne yapmak gerek şimdi beraber bakalım isterseniz.

 

Salı Günü takımın antrenmanını  izlemek için bir arkadaşımla sahaya gittik. Doğrusu yoğun yağmur altında ışıklandırma adına zor şartlarda şevk ile çalışmaları bana ümit verdi. Şu unutulmamalı Süper amatör lig zor ligdir, rakipleriniz birinci amatör kümede olduğu genç  takımdan gelen oyuncularla kurmanız yetersiz kalabilir. Sizin takımınızın maliyetine, tek oyuncuya transferde para yatırılan ligdir. Süper amatör, Profesyonelliğin ilk adımıdır, futbolda paranın geçmeye başladığı yerdir. Çıtayı yükseltmek için burada kalıcı olmak gerekir. Futbolcu kardeşlerimiz nerede oynadıklarının farkında olmaları, bu şansın herzaman gelmeyeceğinin farkında olmaları gerekir. Futbol pazarı ve menajerler yetenek avlarına süper amatörden başlarlar bu da bir anlamda vitrine çıkma demektir. Kendimizi kandırmayalım, Şampiyon olup gruplara gitmeyi herkes ister ancak bu şuan için hayal olur. Hedef belirlemek bu ligde kalıcı olmayı sağlamak gerekir önce çıtayı yüksek tutarsanız, ligi iyi bir yerde dahi bitirseniz bu insanları memnun etmez. Onun için bu yıl Seydişehir takımının ardında daha fazla durmalı, sahada olumlu tezahüratlar her zaman takımı ateşler, hakemlere sallamalar küfür size bir şey kazandırmaz aksine zarar verir. Ülkemizde lig ne olursa olsun maalesef karşı takıma ve hakemlere her stadda alçaltıcı küfürler ediliyor. Seyyid Harun diyarı Seydişehir’de bu yıl maçlarda hoş görü ve desteğin ön plana çıkacağına inanıyor takımımıza ligde kalıcı olması için başarılar diliyorum… 

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı