Advert
Recep Başkanla Yola Devam, Seydişehir’i de gör Başkanım…
Umut GENÇ

Recep Başkanla Yola Devam, Seydişehir’i de gör Başkanım…

Bu içerik 793 kez okundu.

Pankobirlik 65. Seçimli Olağan Kurulunu gerçekleştirdi. Kurulda tek aday olan Ak Parti Karaman Milletvekili TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk Başkanlığa tekrar seçildi.

 

 Yaptığı yatırımlarla bir dünya markası haline gelen Pancar Üreticileri Birliği Konya’nın gururu olurken üreticinin sevdalısı haline gelen Başkan Recep Konuk, Torku markası ile  1000’e yakın ülkeye ihraç yapıldığını ve iç pazardaki işlem hacmini de ele aldığımız zaman Türkiye’de ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 16. sırada olduğunu söyledi.

 

Torku’nun marka değerinin 720 milyon dolar olduğunu belirten Konuk, firmanın kuruluş öyküsünü hatırlatarak, “İnsanımıza hizmet ettik, üretimi koruduk, üreticiyi koruduk, ülkemizin sosyal ve ekonomik hayatına katkı yaptık” şeklinde konuştu.

 

Genel Kurul öncesi ilçelere ziyaretler düzenleyen Recep Konuk, Seydişehir’de arazi sorunu çözüldüğü anda içinde restoranın da bulunduğu bir Doğrudan Satış Mağazası kuracaklarını da ifade etti.  

 

Anadolu’nun Üreten Gücü sloganıyla hareket eden toplamda 45 fabrikada  tarım ürünlerinden süte, ete hatta ve hatta plastik üretimine kadar her dalda ülke ekonomisine katkı sunan Konya Şeker, 8 milyar tlyi aşkın ciro ile de büyük bir ekonomik güce sahip.

 

Konya Ovasında yetiştirilen ürünün piyasaya arzında üreticinin emeğine büyük önem verildiğini dile getiren Konuk; hedeflerinin dünyanın en büyük 5 şirketi arasına girmek olduğunu ve kuruma bugüne kadar 3 milyar 600 milyon dolar yatırım yapıldığını ifade etti.

 

 

İlçemize SEYDİBEY Tarım Ürünleri İşleme Entegre Tesisi kazandıran Recep Konuk, yine bir müjde daha vererek Seydişehir’de arazi sorunu çözüldüğü anda içinde restoranın da bulunduğu bir Doğrudan Satış Mağazası kuracaklarını söyledi.  

 

Cipslik patates ve nişasta üretimi yapan SEYDİBEY, bölge çiftçisinin karlı kazancı olurken bölge insanına da istihdam sağlayarak ilçe ekonomisine de bir katma değer sunmaktadır.

 

Sayın Başkanım, Seydişehir’in jeopolitik konumu itibari ile çeşitli ürünler için yatırım yapılabilecek bir potansiyelinin olması, tarımın ve sanayinin tesisleşmesine öncü olmanızı bölge evladı olarak sizden arzımdır….

 

Bugüne kadar gerek müteşebbis gerekse de belediye imkanları ile belli bir noktaya getirilen termal için, tarımsal üretimin modern ve katma değeri yüksek bir model ve işlenmesi  için yan sanayisi tesisleri, Konya- Antalya  arası turizmin geliştirilmesi projeleri ile Seydişehir’e altın çağ yaşattıracak girişimleri başlatmak için Seydişehir’i de gör Başkanım

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı