Advert
Hazro'da Bir Korucu
Süleyman SAYAN

Hazro'da Bir Korucu

Bu içerik 886 kez okundu.

Yıllardır süre gelen 3 Dakikalık şehit haberleri ve 1 dakikalık yaralı haberlerine maalesef ülke olarak alıştık. Şehidimiz olduğunda bağrımıza bastık teröre lanet okuduk defnettik. Onlar için elimizden geleni yapmaya çalıştık. 

Peki Yaralı olan askerlerimizi yada hayatını orada geçirmek zorunda olan köy korucularını hiç düşündük mü ? Bir dakikalık haberden bahsetmiyorum, yaralandı sonra ne oldu ? Hayatına nasıl devam ediyor ? Şimdi ne olacak gibi soruları kendimize hiç sorduk mu ?

Ben biraz sordum. Eminim bir çok kişi Hazro'nun bırakın nerede, hangi ilde olduğunu, Ülkemizde böyle bir yerin olup olmadığından bile emin değildir.

Belkide terör haberlerinden defalarca duydukta Diyarbakır'ın bir ilçesi olduğunu söylediğimde hah ya bende nereden biliyorum diyeceksiniz.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'da PKK'lı hainler ile Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde çatışma çıkmış ve 3 korucu yaralanmıştı. İşte benimde o bölge bir Uzman arkadaşım var kendisine yine maalesef basında çok yer verilmeyen Köy korucusu ağabeylerimizin durumunu sordum. Malesef birinin GATA'ya sevk olduğunu durumunun ağır olduğunu öğrendim. Mehmet Daşkesen isimli Köy korucumuzun bugün bir komutanımızın ziyareti esnasında söyledikleri beni etkiledi ve orada olmasak bile kalbimizin onlarla olduğunu belirtme adına bu durumu sizlere aktarma adına yazma ihtiyacı hissettim. Komutan ile aralarında geçen konuşma aynen şöyle gerçekleşiyor;

-Geçmiş olsun nasılsınız

-İyi değilim Komutanım

- Ayak bileğimde bir mermi kalmış

-Evet doktor ile görüştüm zamana ihtiaç olabilirmiş

-Olmaz komutanım olmaz

-Ne olmaz ?

-Komutanım bunu doktora söyleyin çıkarsın

-Ama 

-Aması yok ya çıkarsın ya kessin ayağımı 

-Neden bu kadar acele ediyorsun

-Çıkarsın yoksa ben bıçağımı sokup kendim çıkartacağım.

-Mehmet Ağabey sakin olurmusun tamam konuşurum doktorla tekrar ama neden acele ediyorsun ?

- Bir hainin mermisi benim vücudumda duramaz onu çıkartacağım ve boynuma asacağım hergün bu hainlerin yaptıklarını hatırlayacağım, unutmayacağım 

dedikten sonra komutan odayı terk edip doktorla görüşür. Doktor Korucunun isteğini geri çevirmez ve başarılı bir ameliyat ile kurşunu çıkartmayı başarır. Köy korucusu mermiyi eline alır ve mutlu olur. Bizi kırmaz ve bizim için bir fotoğraf yollar. 

Elbette yaşadığımız bölgelerde çeşitli sorunlarımız vardır, bizler, park yeri bulamadım, domatesin fiyatı neden halen düşmedi, bugün facebook'un yavaş olduğu için isyan edebiliyorken doğuda insanımız neler yaşıyor ve etnik kökeni Kürt olduğu için batıya geldiğinde nasıl terörist muamelesi görüyor bilin istedim.  

İşte Hazro'da bir Korucu Mehmet Daşkesen onuruyla yaşıyor vatanımızı koruyor, var olun çok yaşayın Allah yar ve yardımcınız olsun...

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı