Advert
Reisle yeniden...
Umut GENÇ

Reisle yeniden...

Bu içerik 1619 kez okundu.

16 Nisan Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi referandumunun sonucu % 51,4 ile ‘Evet' olsa da istenilen yada arzu edilen düzeyde basarinin yakalanamaması bir hesap gününün yaklaştığını gösteriyordu .

Ülke içi ve ülke dışı yaşanan olayları düşünürsek sır memleket meselesi, milliyetçilik düşüncelerinden ötürü rekor oranda katılımla Evet çıkmalıydı Tabi bunlara birde Devlet bahçeli ve MHP teşkilatlarının ‘Evet’ yönlü çalışmaları ile yüksek oranda Evet beklentisi büyüktü. Ama maalesef ne Recep Tayyip Erdoğan'a yakışır ne de Ak partiye yakışır bir sonuç çıktı. Büyük sehirlerde, metropol kentlerde bile düşüş vardı, bazılarında ise ‘Hayır' çıkmıştı

Parti içi çeşitli anlaşmazlıklar, il ve ilçe teşkilatlarının referanduma gereken önemi tam manasıyla halka arz edememesi ve tabiki bunlara bazı belediyelerin vasat hizmetleri de eklenince nerdeyse Türkiye genelinde sandıktan Hayır çıkarak 7 Haziran seçimleri sonrasına dönülmesinden korkulu. O kaostan, terörden, belirsizlikten korkuldu. Çok şükür ki Reise olan bağlılık dünya mazlumlarının duaları ile kul payı da olsa % 51,4ile EVET çıktı.

Muhalefetin karalama kampanyaları, terör örgütlerinin kirli faaliyetleri, Avrupa’nın haddi aşan tutumları çok şükür ki bu millet hepsini boşa çıkarttı..

Ve artık Reis dümenin başına gecmeliydi, Recep Tayyip Erdoğan Kurucusu olduğu Ak Partinin  bekası, ülkenin refahı için bu dönüşüm kısa sürede gerçekleşmeliydi. Nihayet vakit geldi; önce Kurucusu olduğu partisine üye olacak ve 21 Mayısta da Olağanüstü kongre ile partisinin başına geçecek.  Vee bana göre öyle geliyor ki; şuanda birçok eleştiriye maruz kalan Ak Partinin değerli kurucu üyeleri tekrar çalışma arkadaşları olarak Erdoğan’ın kurmayları olacağı inancındayım..

Teşkilatçılığa önem veren Erdoğan’ın referandum sonuçları sonrasında gerçekleştirilen bakanlar kurulunda kurmaylarına sonuçları tek tek inceleyip değerlendirmelerin yapılması talimatını verdiği öğrenildi.

Basta il, ilçe teşkilatları olmak üzere belediye başkanlarının da performanslarının değerlendirileceği bildirilirken vasat ololanlarınörevden alınacağına işaret edilmektedir.

Belediyecilikten gelen Erdoğan, “Belediye başkanlıklarını tek tek değerlendirin. Sonuçlara olumsuz etkisi olan belediye başkanlarını alın, yerine belediye meclisinden birini seçin”. Bunu geciktirmeden yapın. 2018’de icraat yaparlar. 2019 zaten seçim yılı. Belediye meclisinden seçilen arkadaş başarılı olursa 2019’da onu aday gösteririz” diyor.

Bir Yerel Yönetimler Bölümü mezunu olarak, konunun ciddiyetine değinmek isterim; bazı belediyelerde vaziyet o kadar sıkıntılı ki halktan kopuk başkanlar, icraattan yoksun yerleşim birimleri, çıkar çatışmaları, sanki babalarının çiftliği havasında parselasyon... Artık çeki düzen vakti geldi, dizayn zamanı geldi. 

Kalifiyeden uzak, ehillikten uzak, bölüm mezunlarının kayda değer görülmediği kimilerinin oyuncağı yapıldığı belediyeler için artık dizayn gerekli, artık bu gidişata dur denilmeli, Reis hesap sormalı artık. Vakitte yaklaştı, seçilmiş hiç kimse kendini vatandaştan soyutlamamalı, mensubu olduğu partiye, teskilata sırt çevirmemeli. Hakeza aynı uyarılar parti teşkilatları için de geçerlidir !!!

Reis İbreti alem için, Türklüğün bekası için, mazlumların umudu olmak için, yeni ve güçlü bir Türkiye için yeniden sancağı devralmak için geliyor...

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı
Japonya'da Konya Kültürü Tanıtıldı