Advert

Aykut Kocaman veda etti

28 Ekim 2014 tarihinden bu yana Konyaspor’da görev yapan Aykut Kocaman ve yardımcı antrenörler Fahruddin Ömeroviç, Arda Keskin, Murat Öztürk ve Alper Aşçı veda ziyaretleri için bugün öğle saatlerinde Konya'ya geldi.

Aykut Kocaman veda etti
Bu içerik 917 kez okundu.
Advert

28 Ekim 2014 tarihinden bu yana Konyaspor’da görev yapan Aykut Kocaman ve yardımcı antrenörler Fahruddin Ömeroviç, Arda Keskin, Murat Öztürk ve Alper Aşçı veda ziyaretleri için bugün öğle saatlerinde Konya'ya geldi.

Havaalanında “Hocam Konya Seni Unutmayacak” pankartıyla karşılanan teknik heyet buradan Büyükşehir Belediye Stadyumunda yer alan kulüp idari binasına geçerek Atiker Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Başkan Yardımcıları Celalettin Çakıcı, Abdullah Şanlı ve Genel Müdür Muhammed Ak ile bir süre sohbet etti.

Heyet daha sonra protokol ziyaretleri için kulüp binasından ayrılarak Konya Büyükşehir Belediyesine hareket etti. Basın ve taraftar ile gerçekleşecek buluşmanın öncesinde Aykut Kocaman ve beraberindeki teknik heyeti  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek karşıladıive üç yıllık sürecin akılda kalan anıları üzerine bir sohbet gerçekleştirildi.

Belediyede gerçekleşen veda töreninin ardından Aykut Kocaman yeniden stadyuma gelerek Klüp Başkanı Ahmet Şan ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yerel basınla buluştu. Toplantıda ilk sözü başkan Ahmet Şan aldı. Sözlerine “Yine Türkiye’de ender yaşanan olaylardan bir tanesine bugün şahitlik yapıyoruz. Yine bugün yeni bir transfer veya yeni bir görevlendirme değil bir vedalaşma için sizlerin huzurundayız” diyerek başlayan Başkan Şan; konuşmasına şöyle devam etti:

 “Daha önceki gelişinde 1 yıl, şimdiki dönemde 3 yıl olmak üzere toplamda 4 yıl Sayın Aykut Kocaman hocamızla Konya’mızda bir beraberliğimiz oldu. Çok güzel günlerimiz geçti ve Ziraat Türkiye Kupası finalinden sonra kendisiyle görüştük. Ardından böyle bir vedalaşma günü tertip ettik. Tüm Konyalı hemşerilerim adına bugün de sizlerin huzurunda vedalaşacağız. Bugüne kadar Konya’mıza yaptığı hizmetlerden dolayı ve Konya’mızın tanıtımında, Konyaspor’umuzun sportif başarısında ve kurumsallaşmasında katkısı olduğu için kendisine bütün kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yeni görevinde başarılar diliyorum."dedi.

Daha sonra söz alan Aykut Kocaman ise şunları söyledi: “Bu durum hiç alışık olmadığımız bir durum. Genel olarak biz bir şeyi çok istediğimizde onu alabilmek için o an pek çok şeyi veririz ve alırız da ama ayrılık zamanı geldiğinde ayrılıklar maalesef o şekilde olmuyor. Belki geleneklerimiz o şekilde değildi ama son zamanlarda özellikle futbol dünyası gibi biraz daha vahşi bir dünyada maalesef böyle oluyor. Ancak bugün burada tam tersi bir tablo var. O nedenle öncelikle Konya halkına, Konyaspor Kulübüne ve şahsında Sayın Başkan’a böyle bir ortam yarattıkları için çok çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin genel anlamda zor günler geçirirken bu tip güzel insanları bir arada tutacak, bir araya getirecek güzel davranış şekillerine ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Hepinize gösterdiğiniz yakın ilgi sevgi ve saygı için teşekkür ediyorum.” 

Basınla vedalaşan Kocaman daha sonra kendisini bekleyen kalabalık taraftar grubunun karşısına çıktı. Atiker Konyaspor taraftarı uzun süren tezahüratların ardından Aykut Kocaman'ı omuzlarına alarak son vedayı gerçekleştirdiler.

Aykut Hoca ve teknik heyet daha sonra kulüp binasında Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan ve Emniyet Müdürü Şükrü Yaman ile bir araya gelerek uzun süren sohbetin ardından vedalaştı.

 

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK