Advert

Başkan Konurer'in İstanbul'un Fethi Mesajı

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer İstanbul’un Fethinin 564. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesaj yayımladı.

Başkan Konurer'in İstanbul'un Fethi Mesajı
Bu içerik 576 kez okundu.
Advert

 

İlçe başkanı Konurer yayımladığı kutlama mesajında; Geçmişi şeref ve şanla dolu muhteşem tarihimizin içindeki en büyük zaferlerden bir tanesi de 29 Mayıs 1453 yılında gerçekleştirilen İstanbul’un fethidir. Dünya tarihine damga vurarak, eski çağı kapatan ve yeniçağı başlatan bu büyük zaferin yıldönümünde 564 yıl önce yaşadığımız haklı gururu Türk milleti olarak bugünde aynı şekilde yaşamaktayız. 

Tüm insanlığın son peygamberi Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimiz Hadis-i şerifinde Kostantiniyye elbette  feth olunacaktır. “Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onu fetheden asker ne güzel askerdir” diyerek müjdelediği İstanbul’un fethi daha 21 yaşında genç bir padişah olan Fatih Sultan Mehmet’e ve O’nun askerlerine nasip olmuştur. Milletimizin başarılı tarihi açısından bir dönüm noktası olan İstanbul’un Fethi aynı zamanda gönüllerinde fethedildiği bir zaferdir.  

Bu duygu ve düşüncelerle farklı din, dil, ırktan insanların bir arada yaşamasının, huzur ve adaletin sağlanmasının kaynağı olan İstanbul’un Fethini gerçekleştiren büyük padişah Fatih Sultan Mehmet'i ve kahraman askerlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 

 

Başkan Konurer'in İstanbul'un Fethi Mesajı #Başkan Konurer'inİstanbul'unFethiMesajı #BaşkanKonurer'inİstanbul'unFethiMesajı
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK