Advert

Ramazan Etkinliklerinde Keloğlan ve Elma Şekeri Müzikali Sahne Aldı

Seydişehir Belediyesinin Ramazan etkinlikleri kapsamında çocuklara yönelik hazırladığı Keloğlan Masalları ve Elma Şekeri Müzikali minik izleyicileri ile 15 Temmuz Milli İrade Meydanında buluştu.

Ramazan Etkinliklerinde Keloğlan ve Elma Şekeri Müzikali Sahne Aldı
Bu içerik 932 kez okundu.
Advert

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın her yıl Ramazan ayı boyunca Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlediği etkinliklerde bu yıl çocuklara yönelik tiyatrolar, yarışmalar, oyunlar ve müzikaller yer alacak.

 

15 Temmuz Milli İrade meydanında hazırlanan alanda palyaçolar eşliğinde başlayan Ramazan gecelerinde çocuklar yarışmalar, oyunlar ve çeşitli gösterilerle eğlenerek ramazan geceleri yaşıyor.

 

Keloğlan Masalları ve Elma Şekeri Müzikalini izleyemeye Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Eşi Melek Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, çocuklar ve aileleri katıldı.

 

Bu yıl Ramazan etkinlikleri konseptini biraz değiştirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;”Ramazan dediğimiz zaman daha çok Ramazan’ı çocuklarımızın sevmesi gerekiyor. İlerde Ramazanlarımızı daha iyi idrak edip daha güzel yaşayabilsinler. Çocuklarımızın mutlu olması demek annelerin mutlu olması, yüzlerinin gülmesi demek.Annelerin yüzü güldüğü zaman babalar kendiliğinden mutlu olur , huzurlu olurlar”dedi.

 

Ramazan etkinliklerinde  bu yıl çocuklara zaman ayırdıklarını kaydeden Başkan Tutal;”Keloğlan Tiyatrosu ekibimize ben teşekkür ediyorum. Gerçeğinden farkı olmayan bir müzikal sergilediler. Bu müzikalden çocuklarımızın çıkardığı  sonuç, hayatta oyunların olduğunu , kötülerin olduğunu ama hiç bir zaman kötülerin kazanmadığını iyiliğin ve iyilerin  kazandığını öğrendiler. Atalarımız iyilik yap at denize, balık bilmezse ,halık bilir demişler. Bizim oyundan çıkardığımız ders her zaman iyilik yapmaktır. “dedi.                       

#Ramazan Etkinliklerinde Keloğlan ve Elma Şekeri Müzikali Sahne Aldı Ramazan Etkinliklerinde Keloğlan ve Elma Şekeri Müzikali Sahne Aldı
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK