Advert

Seydişehir’de Ramazan Coşkusu

Seydişehir Belediyesinin on bir ayın sultanı Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği Kültür- Sanat Etkinlikleri bu yılda devam edecek.

Seydişehir’de Ramazan Coşkusu
Bu içerik 1052 kez okundu.
Advert

Seyit Harun Camii’nde kılınan ilk teravih namazı sonrası Mehteran eşliğinde başlayan Ramazan Geceleri 15 Temmuz Milli İrade Meydanında devam etti.

Kılınan Teravih namazı sonrası Mehteran eşliğinde düzenlenen programa Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Ramazan Ayı'nın ruhuna uygun hazırlanan, 15 Temmuz Milli İrade Meydanında  gerçekleştirilecek olan etkinliklerde binlerce vatandaşın bir arada birlik, beraberlik kardeşlik duyguları içerisinde Ramazan akşamları geçirmeleri amaçlanıyor.

Mübarek Ramazan ayının farklı bir ay olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal;” Rabbim birlikteliğimiz ,beraberliğimizi daim eylesin. Ramazan ayı 11 ayın sultanı. İçinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinin bulunduğu bir ay. İnşallah peygamber ümmetinin fertlerinden birisi oluruz. Ramazan ayında kişinin nefis muhasebesi yapabilmesi esastır. Yardımlaşma ,bir araya gelme, kardeş olma, birlikte olma, akraba ,komşu ile iftar açması bunlar başka inanç değerlerinde olmayan, sadece İslam’a ve Müslümanlara has olan duygu ve düşüncelerdir. ”dedi.

Bir balığın suda yaşarken onun kıymetini bilmediği ve anlayamadığı gibi  değerlerimizi de anlayamadığımızı ifade eden Başkan Tutal;” İnşallah bu değerlerden uzak kalmayız. Ramazanın hayırlı mübarek olmasını diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum “dedi.

Ramazan ayının güzellikleri ve bereketi ile insanlara sunulan bir ay olduğunu kaydeden

 

Kaymakam Aydın Erdoğan;” İnsanoğlunun işlemiş olduğu günahlardan arınma , kendini maddi ve manevi olarak telakki edebilmesi için Yüce Yaradan’ın  hazinelerinin kapılarını sonuna kadar açtığı bir aydır. Bizlerde bu fırsatı değerlendirmek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bu ayda sizlerden bol bol ülkemiz, devletimiz milletimiz için hepimiz için dua etmenizi istiyorum “şeklinde konuştu.

Ramazan ayının bolluk , bereket ve rahmet ayı olduğunu kaydeden Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci; ” Cenabı Mevla’m inşallah bu ramazan ayı hürmetine Müslüman aleminin uyanışına ,birlik ve beraberliğimize vesile olur İnşallah .Ben bu duygularla sizleri saygı ve hürmetle selamlıyor hayırlı ramazanalar diliyorum” dedi.

 

Program Konya Büyükşehir Belediyesi Tasavvuf Musikisi Sema ve İlahi gurubunun gösterisi ile devam etti.

 

Seydişehir’de Ramazan Coşkusu
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK