Advert

Ünüvar ve Kitap Severler Kulübü Okumayı Sevdiriyor

Yazar Ayşe Ünüvar ve Öğrencileri Seydişehir'in önemli noktalarında kitap okuyarak, özellikle gençlere okumanın önemini vurgularken, ilgi çeken bir hal almasına da katkıda bulundular...

Ünüvar ve Kitap Severler Kulübü Okumayı Sevdiriyor
Bu içerik 2094 kez okundu.
Advert

Yazar Ayşe Ünüvar ve Öğrencileri Seydişehir'in önemli noktalarında kitap okuyarak, özellikle gençlere okumanın önemini vurgularken, ilgi çeken bir hal almasına da katkıda bulundular.  , Seyyid Harun veli Camiinde başlayan etkinlik. Seydişehir Belediyesinin yeni uygulaması Konuşan bankta son buldu.

Ünüvar ve öğrencileri şehir merkezinde kitap okunabilecek neredeyse her yerde oturup kitap okudular, boş bir bankada kitap bırakarak ilgisini çekenlerin okuması sağladılar, etkinliğe Seydişehirlilerden de destek geldi.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız yazar Ayşe Ünüvar;

'' Bugün üstat Necip Fazıl Kısakürek'in doğum günüydü, 'Mahmut Esat Anadolu lisesi kitap severler kulübü' olarak, cuma gününü Ramazan-ı şerif'in gelişini ve üstadın doğum gününü kitap okuyarak beketli kılmak istedik. Sehr-i Seyyid'in kurucusu Seyyid Harun Veli türbesi ve cami önünde başlayan etkinliğimiz şehrin çeşitli yerlerinde devam etti. islamiyetin ilk ayetini 'OKU' kelamını kendimizce dillendirdik, çok bereketli bir gündü. Okuduk, okuttuk kitaba ilgi çekmeye çalıştık emeklerinden dolayı öğrencilerime ve dostlarıma teşekkür ederim.'' Dedi.

Öte yandan Necip Fazıl Kısakürek'in doğum gününü bilen ve okuma turunun noktalanacağı yeri tahmin eden öğrenciler Ünüvar tarafından ödüllendirildi.  Öğrenciler ise Ünüvar ile birlikte etkinliğe katılmanın gururunu, beraber kitap okumanın onurunu yaşadılar.   Etkinliğin sonunda öğrenciler hep bir ağızdan, hoş geldin ya şehr-i Ramazan - Hayırlı cumalar diyerek etkinliği bitirdi.

Ünüvar ve Kitap Severler Kulübü Okumayı Sevdiriyor
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KATİL BAKAN İSTİFA ETTİ
KATİL BAKAN İSTİFA ETTİ
Süper Lig gelirleri 3,2 milyar liraya ulaştı
Süper Lig gelirleri 3,2 milyar liraya ulaştı