Advert

Seydişehir'de Ücretli Otopark Uygulaması

Seydişehir Belediyesi şehir merkezinde caddelerin kenarına gelişi güzel araç parklarının önüne geçmek ve trafiğin rahatlatılması amacıyla ücretli yol kenarı otopark uygulamasını hayata geçirdi.

Seydişehir'de Ücretli Otopark Uygulaması
Bu içerik 3150 kez okundu.
Advert

Seydişehir Belediyesi şehir merkezinde caddelerin kenarına gelişi güzel araç parklarının önüne geçmek  ve trafiğin rahatlatılması amacıyla ücretli yol kenarı otopark uygulamasını hayata geçirdi.

 

İlk etapta Eski Jandarma kavşağından başlayan,Atatürk Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Eski Garaj Kavşağına kadar olan yol güzergahında uygulanacak olan ücretli otopark uygulaması 3 aylık deneme süresi sonunda vatandaşlar ve esnaflardan gelen talepler  doğrultusunda devam edecek.

 

Seydişehir Belediyesi tarafından başlatılan uygulama sabah 09.00'da  başlayıp akşam 19.00'da  sona erecek. Uygulamada otopark ücretleri ilk 15 dakika ücretsiz, 15 dak-1 saat arası 1 lira, 1-2 saat arası  2 lira, 2-3 saat arası 3 lira, 3-4 saat arası 4 lira, 4-5 saat arası 5 lira olarak belirlenirken, Pazar günlerinin uygulamaya dahil olmadığı belirtildi.

 

Son yıllarda artan trafik yoğunluğu nedeniyle Seydişehir'de  yıllardır otopark sorununun yaşandığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, gelişi güzel otopark sorununu çözmek ve ana arterler başta olmak üzere yol güzergâhlarında trafiği rahatlatmak için böyle bir uygulamayı hayata geçirdiklerini kaydetti.

 

Başlatılan uygulama noktasında bir değerlendirme yapan Başkan Tutal, “vatandaşlarımız  ve esnaflarımızdan gelen talepler doğrultusunda bir anket düzenledik. Anketlerimizden çıkan sonuçlarla    ücretli otopark uygulamasını hayata geçirdik. Uygulamamız belirlenen bölgede 3 aylık bir sürede devam edecek, uygulamadan vatandaşlarımız ve esnaflarımızın memnun kalırsa devamı söz konusu olacak.

Uygulamadaki amacımız gelir elde etmek değil, mevcut olan yoğunluğu aza indirerek,  trafik karmaşasının önüne geçmek. Ana caddelerimizde trafik yoğunluğu nedeni ile yayalar bile yürümekte zorlanıyor.Uygulamamızda bizlere destek verecek olan vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza, araç sürücülerimize teşekkür ediyor uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum. " dedi.

 

 

 

Seydişehir'de Ücretli Otopark Uygulaması
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
......     0000-00-00 Evinin önüne park edeceksin birde ücret vereceksin. Dava açan kazanır emsal olacak şekilde çok karar var. Bunun yerine otopark yapmak daha kalıcı ve makul bir çözüm olmaz mı 1?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK