Advert

Derece Yapan Öğrenciler Ödüllendirildi

Seydişehir Belediyesi tarafından lise ve dengi okullarda düzenlenen “Görsel ve Edebi Sanatlarla Kendini İfade Etme ” temalı fotoğraf, resim, deneme, şiir, ve hikaye yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Derece Yapan Öğrenciler Ödüllendirildi
Bu içerik 1104 kez okundu.
Advert

 

Seydişehir Belediyesi tarafından lise ve dengi okullarda düzenlenen “Görsel ve Edebi Sanatlarla Kendini İfade Etme ” temalı fotoğraf, resim, deneme, şiir, ve hikaye yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Şaban Cengiz Kültür Merkezinde düzenlenen törene Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli, İlçe Müftüsü Kemal Demirel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aziz Karakuş, Resmi kurum müdürleri, öğretmenler , öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın ilçe dışında olması nedeniyle programa katılanlara selam ve saygılarını ileten Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli, yarışmada dereceye giren öğrencileri kutladı.

 

Düzenlenen yarışmada kaybeden olmadığını,hep birlikte kazanıldığını kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli;" medeni cesaretinizden dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Siz gençlere bakınca milli şairimiz Mehmet Akif'in şiirinde bahsettiği Asım'ı görüyorum. Peki kim bu asım , iman, irfan , fazilet ve bilgiyle donanmış , karakterli, ahlaklı kişilikli , vatanına ve milletine sahip çıkan ve dahası tüm bunları yüceltmek için tüm imkanları seferber eden gençliği, yani sizleri görüyorum. Hepinizi muhabbetle kucaklıyorum. Yeni  Türkiye yolunda ve gelecekte ülke yönetiminde sizlerde söz sahibi olacaksınız . Buna tüm kalbimle inanıyorum. Gençler hayatınız boyunca hiç bir zaman heyecanınızı kaybetmeyin. Hayatta insana üç şey lazımdır. Heyecan, Heyecan , Heyecan, sizlerden elif gibi dik, vav gibi mütevazi ve yumuşak  başlı olmanızı istiyorum. Belki kısa vadede kaybeden olabilirsiniz ama uzun vadede daima kazanan siz olursunuz" dedi.

 

Programın sonunda, Hikaye ve Şiir  dalında derece girenlere ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli, fotoğraf dalında dereceye girenlere Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Saylam, Resim dalında dereceye girenlere Seydişehir Anadolu Lisesi Müdürü Tahsin Küçük , Deneme dalında dereceye girenlere Seydişehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Aziz Karakuş, Hikaye dalında dereceye girenlere İlçe Müftüsü Kemal Demirel tarafından ödülleri verdi.

Görsel ve Edebi Sanatlarla Kendini İfade Etme" konulu yarışmada fotoğraf dalında Mahmut Esat Anadolu Lisesi'nden Mahmut Arabacı birinci, Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Osman Doğan İkinci, Seydişehir Anadolu Lisesi'nden Zekeriya Karabacak üçüncü oldu.Resim kategorisinde Seydişehir Anadolu Lisesi 'nden Fatmanur Korkmaz birinci, Seyyid Harun Anadolu Lisesi'nden Hilal Bilen ikinci, Enis Şanlıoğlu Lisesi'nden Serra Nur Pınar üçüncü olurken mansiyon ödülünü Ilıca Mesleki ve Teknik Lisesi'nden Esra Özdemir aldı.

Edebi eser deneme dalında Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi'nden Begüm Senanur Baldan birinci, Mahmut Esat Anadolu Lisesi'nden Ümmühan Yılmaz ikinci, Şehit Mustafa Tünel Çok Programlı Lisesi'nden Fatma Ünal üçüncü oldu. Şiir dalında Seydişehir Anadolu Lisesi'nden Fatma Bozkır birinci, Enis Şanlıoğlu Lisesi'nden Şerife Yavuz ikinci, Sistem Temel Lisesi'nden Ebrar Aleyna Yanalak üçüncü oldu.

 

Son olarak hikaye dalında Saliha Mehmet Ulaşan Lisesi'nden Şefika Apaydın birinci, Seydişehir Anadolu Lisesi'nden  Serra Suluçay, Seyyid Harun Anadolu Lisesi'nden Damla Nur Özalp üçüncü oldu.

 

Yarışmada dereceye girenlere birincilere   tam, ikincilere yarım, üçüncülere çeyrek altın ödülü verilirken, toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Derece Yapan Öğrenciler Ödüllendirildi
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK