Advert

Başkan Tutal Lise Müdürleri ile Yemekte Buluştu

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçe genelinde eğitim öğretim veren lise müdürleri ile yemekli programda bir araya geldi.

Başkan Tutal Lise Müdürleri ile Yemekte Buluştu
Bu içerik 1287 kez okundu.
Advert

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi’nde lise müdürleri ile  düzenlenen programa Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim  Müdürü Tahir Kibar ve Lise  okul müdürleri katıldı.

Eğitimin içerisinden gelen bir kardeşiniz olarak en yakın olduğum kurumların başında  Milli Eğitim camiası olduğunu kaydeden Başkan Mehmet Tutal, nitelikli , kültürlü manevi duyguları gelişmiş gençler yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Vatanına milletine hizmeti kendine dert edinen ,manevi duyguları hassas olan gençlerin yetiştirilmesi gerektiğini kaydeden Başkan Tutal,”STK’lar,Dernekler, Diyanet, Kaymakamlık bünyesinde toplantılar yaptık. Şunu gördük. Biz çalışma  yapıyoruz. Ama her birim kendi bünyesinde çalışıyor. Beraber  ortak bir çalışma yapmamız için Belediye veya Kaymakamlığın öncülük yapması gerekir ki, bu  çalışmalarla  beraber ortak daha güçlü eserler ortaya çıksın ” dedi.

Başkan Tutal”erdemli gençlik'in oluşması noktasında maddi imkanları harcamak istiyoruz”

Seydişehir Belediyesi olarak Bankalar Caddesinde bulunan 3 katlı binanın bir kısmını satın aldıklarını bazı bölümlerini kiraladıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal” öğrencilerimizin hem bir etüt salonu olarak kullanabilecekleri, hem de ödevlerini yapabilecekleri bir proje oluşturuyoruz. Bu organizasyonlar öğrenci ve öğretmenler işe girdiği zaman anlam buluyor.Öğretmenlerimiz ne zaman destek verse daha  güzel oluyor.

Biz maddi anlamda, mekan anlamında çalışmaları yapalım ama beraber yapalım diyoruz. İmkanlarımızı seferber etmeyi arzu ediyoruz. Yarışmalar olsun, kurslar olsun, erdemli gençlik yetiştirme noktasında maddi imkanlarımızı bu tür projelere harcamak istiyoruz” dedi.

Başkan Tutal, konuşmasının sonunda bizim ahlaklı ve erdemli gençlik yetiştirmemiz lazım. Bu noktada birlikte çalışmalıyız  diyerek sözlerini tamamladı.

Yemek sonrasında Başkan Tutal, Lise Müdürleri ile birlikte fikir alış verişinde bulunarak, projelerin hayata geçirilmesi adına kararlar alındı.

Başkan Tutal Lise Müdürleri ile Yemekte Buluştu
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK