Advert

YENİ ANAYASA REJİM DEĞİL SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİDİR

Ak parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer 18 Maddelik yeni Anayasa Değişikliğiyle ilgili olarak bazı kesimlerin ‘’rejim değiştirilmek isteniyor’’ iddialarına cevap vererek iddiaların tamamen asılsız olduğunu rejimin değiştirileceğini söyleyenlerin

YENİ ANAYASA REJİM DEĞİL SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİDİR
Bu içerik 902 kez okundu.
Advert

Ak parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer 18 Maddelik yeni Anayasa Değişikliğiyle ilgili olarak bazı kesimlerin ‘’rejim değiştirilmek isteniyor’’ iddialarına cevap vererek iddiaların tamamen asılsız olduğunu rejimin değiştirileceğini söyleyenlerin yeni anayasanın maddelerini doğru okumadıklarını veya okumak istemediklerini söyledi. 

Yeni Anayasa değişikliğiyle ile yapılmak istenen şeyin asıl amacının rejim değişikliği değil sistem değişikliği olduğunu söyleyen Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Türkiye’nin rejimi Cumhuriyettir ve bu da 1923 yılında açıkça belirlenmiştir. Asılsız söylemlerle rejimin değiştirileceğini iddia edenler milleti birbirine kırdırmanın ve Türkiye’nin düşmanlarının ekmeğine yağ sürmenin çabası içerisindedir dedi. 

Ak parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer bazı dernek ve siyasi parti temsilcilerinin kamuoyunun bütün bireylerine soruyoruz şeklinde yaptıkları basın açıklamasıyla yeni anayasa değişikliğiyle Cumhurbaşkanının Türk silahlı kuvvetlerinin Başkomutanı olacağını söyleyenlere hatırlatmak isterim ki mevcut 1982 Anayasasında Cumhurbaşkanının TSK’nın Başkomutanı olduğu maddesi zaten vardır. Bu yetkide Anayasanın 104. Maddesinde açıkça belirtilerek ‘’Türkiye Büyük Millet Meclisi adına Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanlığını temsil etmek’’ olarak belirtilmiştir dedi. 

Yargının tamamen bir tek kişinin ataması doğrultusunda yapılacağını söyleyenlerin yeni anayasanın maddelerini hiç okumadan asılsız iddialarla kamuoyunun karşısına çıktıklarını ifade eden Konurer asparagas iddialarla kamuoyunu yanlış bilgilendirenlere tavsiyem yeni Anayasanın 14. Maddesini dikkatli ve doğru bir şekilde okumalarıdır dedi. 

Yeni anayasa değişikliğine HAYIR diyen insanlara konunun doğru bir şekilde anlatılmasıyla birlikte birçok kesimin fikrinde değişiklik olacağına inandıklarını söyleyen İlçe Başkanı Konurer amacımız vatandaşlarımızın ne için oy kullanacaklarını doğru bir şekilde bilmesini sağlamaktır. Bu konuda kafasında soru işaretleri olan vatandaşlarımızın sorularına cevap vermek için meydanlarda olacağız. Yeni anayasa Türkiye’nin gücüne güç katacak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü bir Türkiye bırakmanın önünü açacaktır dedi. 

Yeni anayasa değişikliğiyle ilgili maddelerin TBMM’de kabul edilmesinden sonra Nisan ayında yapılması planlanan referandum seçimiyle birlikte son kararın millet tarafından sandıkta verileceğini söyleyen Ak parti Seydişehir İlçe Başkanı Konurer millet ne derse o olacak. Milli irade yeni anayasa değişikliğine EVET dese de, HAYIR dese de başımızın üstünde yerleri vardır. Bu güne kadar Ak Parti olarak milletin üzerinde hiçbir gücü tanımadık bundan sonra da tanımaya da hiç niyetimiz yoktur. Millet iradesinden korkanlara da tavsiyem gelin milletin kararına teslim olun. Türk milleti en doğru kararı verecek kadar bilgili ve akıllıdır dedi.  

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK