Advert

Şehit Paşa Öndül'ün Naaşı Konya'ya Gönderildi

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek yakınlarında düşen Boeing 747-400 tipi kargo uçağında hayatını kaybeden ikinci pilot Kazım Öndül Konya'nın...

Şehit Paşa Öndül'ün Naaşı Konya'ya Gönderildi
Bu içerik 3316 kez okundu.
Advert

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek yakınlarında düşen Boeing 747-400 tipi kargo uçağında hayatını kaybeden ikinci pilot Kazım Öndül Konya'nın Akşehir İlçesinde toprağa verilecek.

Kırgızistan'da yaşanan uçak kazasında hayatını kaybeden iki pilot ve bir teknisyen için Ataköy 5. Kısım Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törende hayatını kaybeden üç mürettebatın yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Camide kılınan cenaze namazı ve alınan helalliğin ardından hayatını kaybedenlerin naaşları top arabasına konularak askeri tören düzenlendi. Yapılan askeri uğurlama töreninin ardından üç mürettebatın naaşları defnedilmek üzere memleketlerine uğurlandı. 

 

2.Pilot Tuğ General Kazım Öndül'ün emrinde 250 asker olduğu öğrenilirken, Türk birliği ile sivil ve askeri uçaklara yer hizmeti verilme, havaalanının güvenliği ve Afgan iç savaş döneminden kalan çok sayılarda mayının temizlenmesi görevlerini başarıyla yerine getirmekte olan Öndül, 30 Haziran 2002 senesinde yapılan törenle görevi İngilizlerden deviralmıştır.  2008 yılında dönemin genel kurmay başkanı İlker başbuğdan ödül alırken, zellikle de Afganistan'da gerçekleştirdiği görevinde başarılarından dolayı o dönemde ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton tarafınca büyük övgüyle bahsedilmiştir.

Şehit Paşanın yarın Konya'nın Akşehir İlçesinde defnedilmesi bekleniyor.

Şehit Paşa Öndül'ün Naaşı Konya'ya Gönderildi
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
Atiker Konyaspor: 0 - Fenerbahçe: 1
Atiker Konyaspor: 0 - Fenerbahçe: 1