Advert

Türk imzalı otomobil Oasis, CES 2017'de sergilenecek!

Farklı tasarımlarıyla bilinen İsviçreli Rinspeed markasının yeni konsept aracı Oasis.Las Vegas'ta dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan CES 2017'de ilk kez gösterilecek

Türk imzalı otomobil Oasis, CES 2017'de sergilenecek!
Bu içerik 1459 kez okundu.
Advert

Farklı tasarımlarıyla bilinen İsviçreli Rinspeed markasının yeni konsept aracı Oasis, otomotiv dünyasında büyük sükse yapacak. Las Vegas'ta dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan CES 2017'de ilk kez gösterilecek, geleceğin otomobilinde Türkiye'den TÜBİTAK'ın da imzası var. 

Osram, BlackBerry, TRW, Siemens, Dekra, ZF gibi alanında uzman birçok firmanın desteklediği Oasis'e Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu da katkı sağladı.

 

Tesislerinde yerli otomobil için çalışmalar yürüten TÜBİTAK, buna bağlı olarak batarya hücresi, batarya yönetim sistemi, sürücüsüz sürüş,  elektrik motoru, merkezi kontrol ünitesi, batarya modül ve paketi, aktif sürüş ve sürüş destek sistemleri geliştirilmesi amacıyla araştırmalar yapıyor.

Otomotiv dünyasında ilk defa kullanılan birçok yeni teknolojiyi barındıran Oasis, %100 elektrikli ve sürücüsüz sürüş özelliğine sahip. Aracın en önemli özelliklerinden biri fonksiyonel direksiyon simidi.

Sürücü otomobili sürücüsüz sürüş moduna aldığında, direksiyon klavyeye dönüşüyor.

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK