Advert

Seydişehir CHP İlçe Başkanından Basın Açıklaması

Bu konuda toplumun her kesiminden tepkiler oldukça fazla gösteriliyor. Buna karşın hükümet ve temsilcileri aymazlıkla

Seydişehir CHP İlçe Başkanından Basın Açıklaması
Bu içerik 1058 kez okundu.
Advert

Hükümet yine bir gece yarısı operasyonu ile tecavüzcüleri kurtarma girişiminde bulundu.

Tecavüzü “AK”layan bu kanun teklifine karşı çıkıyor, hayır diyoruz.

Bu konuda toplumun her kesiminden tepkiler oldukça fazla gösteriliyor. Buna karşın hükümet ve temsilcileri aymazlıkla açıklanabilecek şeyler söylüyorlar. Sade insanımız” neden tecavüzü koruyorsunuz” diye tepki verirken, hükümet kanadı, hem de Adalet Bakanı’nın ağzından “ Çocukların rızasının olduğu hallere uygulayacağız, tecavüz başka, istismar başka “ gibi sözlerle kanun teklifini savunuyorlar. Kendi içinde çelişik bu durumu halkımız görüyor. “ Çocuk” diyorlar, rızasından söz ediyorlar, tecavüz sanki saldırı sonucu olan bir kavram gibi anlatılıyor, istismar basit bir şeymiş gibi yansıtılıyor. Çocuk gelinlerin feryatları kulaklardan silinmiyor. Küçücük çocukları tecavüzcüleri ile evlendirmeyi çare görüyorlar. Basında, tecavüz savunucularının unuttukları çocuk mağdurların hikayeleri anlatılıyor. Hangisi “ ne yapalım” düşüncesi ile açıklanabilir ki? Birçok kişinin tecavüz ettiği bir çocuğu, her hangi biri ile evlendirdiniz mi iş bitiyor, bu zihniyette olanlar da kendilerince rahatlıyorlar.

Bu soruna “ne yapalım cezaevlerinde bir iki çocuğu olup ta şimdi yatanlar var” da denilemez. Suç işlendikten yıllar sonra cevap verebilen adalet sistemini çözememenin cezasını küçük gelinler, çocuklar çekemez.

Herkesi uyarıyoruz. Bu sorun “bana ne, benim çevremde böyle bir sorun yok” düşüncesi ile geçiştirilemez. Çocuklar hepimizindir. Bu kanun teklifinin meclisten geçmemesi için CHP var gücü ile çalışıyor. Desteğiniz kendinize olacaktır.

 

CHP SEYDİŞEHİR İLÇE ÖRGÜTÜ

 ADINA İLÇE BAŞKANI

YUNUS  UYSAL

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
Beren     2016-11-21 Önce bi yasayı okuyun sonra karalarsınız. Tecavüzcülerle ne alakası var? Kamu davası diye bişey duydunuz mu hiç ? Yok. Bu zihniyetle giderseniz yakında baraj altı. Oyumu ak partiye vermemiştim fakat bu yasa çalışmasında hükümeti sonuna kadar destekliyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
Atiker Konyaspor: 0 - Fenerbahçe: 1
Atiker Konyaspor: 0 - Fenerbahçe: 1