Advert

MHP Kadın Kolları Başkanı Gören'in 10 Kasım Mesajı

MHP Seydişehir Kadın Kolları Başkanı Keziban Gören 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri ile ilgili basın açıklaması yaptı...

MHP Kadın Kolları Başkanı Gören'in 10 Kasım Mesajı
Bu içerik 998 kez okundu.
Advert

MHP Seydişehir Kadın Kolları Başkanı Keziban Gören 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Başkan Gören mesajında; “10 Kasım 1938 Atatürk’ün ebediyete göç ettiği, son nefesini verirken “Aleykümselam” diyerek gözlerini kapattığı gündür. Yediden yetmişe Türk Milletinin feryat figan ettiği, diz çöktürdüğü düşmanının dahi övgü ile yâd ettiği bir gündür. Cennet Mekân Başbuğ Alparslan Türkeş bu konuda şöyle der: “Atatürk olmasaydı, batı bölgelerimiz Yunanistan’ın, doğu bölgelerimiz İngiliz, Rus ve Ermenilerin olacaktı. Türk Milleti diye bir millet olmayacak, tarih sahnesinden silinecekti. Atatürk Kurtuluş savaşına başlayacağı zaman, başta Halide Edip Adıvar olmak üzere pek çok aydın ve komutan’ın;

- Askerin var mı, yok.
- Silahın var mı, yok.
- Paran var mı, yok.
- Sen ne ile düşman karşısına çıkıp savaşacaksın, gel İngiliz Mandalığını kabul et diyenlere karşı;
- Ben Türk Milletine güveniyorum. Türk Milleti arkamda olduğu müddetçe ya öleceğiz, yada istiklalimize kavuşacağız, demiştir.

19 Mayıs 1919 da Samsun’a gitmek için yola çıkarken, İngiliz komutanı “Bandırma Vapuruna” çıkarak silah ve mühimmat aramış, bulamayınca da siz ne götürüyorsunuz diye sorar. Atatürk “inanmış on altı kelle” diye ifade eder. Yani Kurtuluş Savaşı inançlı, kararlı ve imanlı on altı kişi ile başlatılmıştır. İşte Atatürk, imkânsızlıklar içerisinde Türk Milletini yok etmek isteyen emperyalist güçlerle savaşmış, Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya ispat etmiştir. Atatürk, büyük bir Türk Milliyetçisidir. “Benim yaratılışımda bir fevkaladelik var ise, Türk olarak dünyaya gelişimdir” demiştir. Yüce Allah Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmayı, Atatürk’e nasip etmiştir.  O bir “Bozkurttur.” Bugün Atatürk’ün aleyhinde konuşanlar, onun ilke ve inkılâplarını eleştirenler, Türk Milletini yıkmak, emperyalizme peşkeş çekmek isteyen vatan hainleridir. Bunların beslendiği, Araplar ile batıdır. Biz Ülkücü ve Milliyetçiler yaşadığımız müddetçe, Atatürk ilke inkılâplarına sahip çıkıp, Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar yaşatmak için mücadele edeceğiz. 

Sözlerimi İngiliz devlet adamı “Churchill” şu sözleri ile bitireceğim: “Dünya her yüz yılda bir dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki, onu karşımıza çıkardı.” Demiştir. Düşmanı bile bunu derken, bu vatanın ekmeğini yiyen, suyunu içen ve havasını teneffüs eden içimizdeki Türk düşmanı hainlere ne diyelim? Allah akıl ve fikir verip, bildiği gibi yapsın. Kısacası onları Yüce Allah’a havale ediyoruz. Yüce Türk Milleti Başın Sağ Olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene!”. dedi.

 

MHP Kadın Kolları Başkanı Gören'in 10 Kasım Mesajı
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK