Reklamı Geç
Advert
Advert

Hijyenik ortam vatandaşı rahatlattı

Kurban Bayramı'nı temiz bir şekilde atlatan Seydişehir'de belediye çalışanları yedi yirmi dört sahadaydı.

Hijyenik ortam vatandaşı rahatlattı
Bu içerik 680 kez okundu.

Kurban Bayramı'nı temiz bir şekilde atlatan Seydişehir'de belediye çalışanları yedi yirmi dört sahadaydı.

Seydişehir Belediyesi zabıta ekipleri koordinesinde Canlı hayvan pazarı bayram öncesi hayvan sevkiyatında ve bayramın birinci gününden itibaren hayvan kesiminde temizlikten, hijyene hatta alan düzenlemeye kadar birçok noktada etkili ve titiz bir çalışma yürüttüler.

Seyyar satıcılara yer tanzimindeki hakkaniyet anlayışı, araç parklarının uygun yerlere konumlandırılması, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlara ayrılan yerlerin belli bir düzen içerisinde olması olası kazaların önüne geçti. Bu koordineli çalışmayı gerçekleştiren Seydisehir Belediyesi zabıta ekipleri, temizlik birimi çalışanları, emniyet çalışanları vatandaştan tam not aldı.Alanı kullanan onca esnaf ve vatandaşlarla da başta Zabıta Müdürü Yunus Uyar olmak üzere Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a ve Emniyet Müdürü Kaasım Özdemir'e teşekkür ettiler. 

Yetkililerden aldığımız bilgilere göre; bayramdan dört gün önce hayvanlarını pazara getiren besiciler, satış yapmak üzere yiyecek içecek standı açan satıcılar ve de bu alanı gezen vatandaşların güvenliğini sağlamak için kamera sistemi yedi yirmi dört çalışmaktaydı. Umumi kullanım alanları, tuvaletler ve çöp konteynırları sürekli steril şekilde temizlendi

-Pazarda 7 bin 500 küçükbaş ve 280 büyükbaş hayvan getirildi-

Civar ilce ve mahallelerden canlı hayvan pazarında satılmak üzere 7500 küçükbaş ve 280 büyükbaş hayvan getirildiği öğrenildi.

Satıma hazır bu hayvanların veterinerler tarafından sağlıklılık açısından kulak küpeleri ve gebelik testleri gibi denetimlerin yapıldığı bildirildi.

Profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilen kesimde 200 tane büyükbaş hayvan ve çok sayıda küçükbaş hayvanın kesildiği bilgisi yetkililer tarafından verildi. Alınan önlemler sayesinde alan dışında, mahkle aralarında kesim yapmalar önlenerek gerekli tedbirler alındı

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ahilik Haftası'nda 'Yılın Çırağı' seçildi
Ahilik Haftası'nda 'Yılın Çırağı' seçildi
Konya Emniyet Müdürlüğüne atama...
Konya Emniyet Müdürlüğüne atama...