MİLLİ SPORCUMUZ HAVVA NUR İTALYA'YA GİDECEK Mİ ?

İlçemizin önemli değerlerinden Tekvando Türkiye ve Balkan Şampiyonu Havva Nur Çoban’ın İtalya’da ki dünya şampiyonasına gidip gitmeyeceği merak konusu oldu...

MİLLİ SPORCUMUZ HAVVA NUR İTALYA'YA GİDECEK Mİ ?
Bu içerik 840 kez okundu.

Seydişehirli Milli Tekvandocu Havva Nur Çoban daha önceki yıllarda yapılan şampiyonalarda 49 Kiloda Türkiye şampiyonluğu ve Balkan şampiyonluğu elde ederken Avrupa şampiyonasından bronz madalya ile dönmüştü.

Son yapılan Türkiye seçmelerinde Şampiyon olarak İtalya’da yapılacak dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. Bu hayallerle çalışmalara devam eden Milli sporcunun aldığı son haberle yıkıldığı öğrenildi. 

Ä°lgili resim

İddialara göre; İtalya da yapılacak olan Şampiyonaya kendisinin değil de seçmelere katılmayan başka bir sporcunun katılacak olması haberi ile yıkılan Milli Tekvandocu Havva Nur Çoban sporu bırakma noktasına geldiği söyleniyor.

Sporcunun babası Âdem Çoban yaptığı açıklamada; "Kızımız Havva Nur Çoban Türkiye seçmelerinde şampiyon olarak İtalya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına gitmeye hak kazanmıştı. Ancak öğrendik ki kızımızın yerine hiç seçmelere katılmayan bir sporcunun adı geçmekte. Eğer böyleyse hiç seçmeler yapılmasın, Çocuklarımızın hayalleri ile oynanmasın. Kızım altı yıldır bizden ayrı olarak Dünya Şampiyonasına katılma hayali ile çalışıyordu tam bunu yakaladı derken böyle bir şey yaşadık. Kızım çok üzgün biz çok üzgünüz yetkililerin kızıma sahip çıkacağını Ümit ediyorum ve kendilerinden destek bekliyorum. “dedi

Konu ile ilgili olarak Tekvando Federasyonu tarafından bir açıklama yapıması bekleniyor. 

MİLLİ SPORCUMUZ HAVVA NUR İTALYA'YA GİDECEK Mİ
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı