Advert

Borç Yapılandırmada Son Gün 31 Ekim

Konya S.M.M.M. Odası ilçe temsilcisi Kazım Özçelik yaptığı yazılı açıklamada;

Borç Yapılandırmada Son Gün 31 Ekim
Bu içerik 1833 kez okundu.
Advert

Konya S.M.M.M. Odası ilçe temsilcisi Kazım Özçelik yaptığı yazılı açıklamada;

“Değerli Mükelleflerimiz,

19.08.2016 tarihinde yürürlüğe giren 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunla başta vergi borçları olmak üzere kamuya ait borçların yapılandırılarak ödenmesinde kaçırılmaması gereken önemli birçok fırsat sunulmuştur.

Söz konusu fırsatlardan bazılarına aşağıda yer verilmiştir:

  • 2011-2015 dönemlerine ilişkin olarak gelir/kurumlar, stopaj ve katma değer vergileri için matrah ve vergi artırımı düzenlemesi.

Bu düzenlemeyle 2011-2015 dönemlerinin tamamında veya istenilen herhangi, bir takvim yılında Kanunda yer alan oran ve tutarlarda matrah vergi artırımı yapılması mümkündür. Matrah ve vergi artırımı yapılan vergi türleri için artırım dönemleri vergi incelemesine tabi tutulmayacaktır. Ayrıca halen devam eden incelemelerle ilgili olarak matrah ve vergi artırımından faydalanılması belli şartlar dahilinde mümkündür.

Kanun hükmünden yaralanmak isteyen mükelleflerin 31 Ekim 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmekte olup, www.gib.gov.tr adresinden elektronik ortamda başvuru yapılabilmektedir.

  • İşletme kayıtlarının gerçek duruma uygun hale getirilmesi.

İşletmede mevcut olduğu halde kayıtlarda yer almayan emtia, makine, teçhizat ve demirbaşlar 30 Kasım 2016 tarihine kadar kayıt altına alınabilecektir. Ayrıca, kayıtlarda yer aldığı halde işletmede bulunmayan emtia ile kasa mevcudu ve ortaklardan alacaklar beyan edilerek defter kayıtları gerçeğe uygun hale getirilebilmektir.

Yapılandırmayla ilgili olarak meslektaşlarımız ve Seydişehir Vergi Dairesi gerekli yardımları yapılmaktadır.”

Borç Yapılandırmada Son Gün 31 EKİM
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK