Advert

GÖNÜLLÜLERDEN KARDEŞLİK KERMESİ

Seydişehir’de gönüllü vatandaşların bir araya gelerek oluşturduğu Kardeşlik Kermesi düzenleniyor.

GÖNÜLLÜLERDEN KARDEŞLİK KERMESİ
Bu içerik 449 kez okundu.

 

Hükümet Konağı önünde açılan kermesin iki gün devam edeceği öğrenildi.

Gelirinin Mazlum İslam Coğrafyasına bağışlanacağı Kardeşlik Kermesinin açılışını Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve belediye meclis üyeleri yaptı.

Seydişehir halkının büyük duyarlılık gösterdiği kermeste el işi göz nuru işlemeler,gözlemeler, tatlı-tuzlu yiyecekler, çeşitli muhtelif gıdalar, hediyelik eşyalar, çocuklar için oyuncaklar yer almaktadır.

 

 Ramazan Ayı öncesi birlik ve beraberliğe vurgu yapan grup üyeleri, “On Bir Ayın Sultanı Mübarek Ramazan Ayı öncesi halis niyetle yola çıktık. Tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleştirdiğimiz kermesimizi  Lübnan, Mora,Patani gibi Mazlum İslam Coğrafyası’nda yer alan kardeşlerimize yardım amacıyla düzenliyoruz. Ümmet bilinci ile hareket edip Peygamber Efendimizin Hadis-i Şeriflerinde de buyurdukları gibi “Komşu açken tok yatan bizden değildir.” Sözünü şiar edinerek kemresizim gelirini  bu coğrafyada zorlu şartlarda yaşayan kardeşlerimize göndereceğiz.” Dedi.

Kermesin iki gün süreceğini belirten  gönüllü vatandaşlar,” Duyarlı kardeşlerimizin çabaları ile Hükümet Konağı önünde açtığımız kermesimiz 1-2 Mayıs tarihleri arasında  açık kalacaktır. İlçemizin doğal ve leziz tatlarından oluşturulan stantlarımızda tatlı, tuzlu yiyecekler, gözlemeler, sıcak-soğuk içecekler,  el emeği göz nuru işlemeler, çocukların ilgisini çekecek oyuncaklar yer almaktadır. Tüm ilçe halkını kermesimizi gezmeye davet ediyoruz. Allah-ü Teala bizleri Hayır’da yarışan Salih kimselerden eylesin inşallah. Şuana kadar yapılan yardımlar ve yapılacak yardımlar için tüm Seydişehirlilere teşekkür ederiz, Allah razı olsun.” Diyerek sözlerini tamamladılar.

GÖNÜLLÜLERDEN KARDEŞLİK KERMESİ
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe