Reklamı Geç
Advert
Advert

REKTÖR ZORLU'DAN TERMALE YEŞİL IŞIK

Yeniden göreve başlayan Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde bulunan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Termal Tesisleri de yerinde inceledi.

REKTÖR ZORLU'DAN TERMALE YEŞİL IŞIK
Bu içerik 702 kez okundu.

Tesislerin incelenmesi esnasında Prof. Dr. Zorlu: “Üniversite olarak, Seydişehir Termal Tesisler Bölgesinde Fizik Tedavi Ünitesi kurulması düşünülmeli” dedi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Tahir Yüksek ve Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Hüseyin Arıkan Belediye Başkanı Tutal’ı makamında ziyaret ettikten sonra Ketirağılları bölgesindeki Termal Tesislere geçerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Edinilen bilgiye göre Termal Tesisler incelemesinde Prof. Dr. Cem Zorlu, termal bölgeye açılacak Fizik Tedavi Merkezinin, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde okuyan hemşire öğrencilerin pratik öğrenimi için iyi olacağını belirterek yatırımlar açıldığı zaman üniversite bünyesinde termal bölgeye fizik tedavi merkezi açılmasının düşünülmesi gerektiğini söyledi.

Okul arkadaşı olan Rektör Cem Zorlu’ya Termal Tesisleri faaliyetleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Termal Tesislerin faaliyete geçmesi ile yalnız Seydişehir’in değil bölgeye de önemli ölçüde termal turizm olarak katkı sağlayacağını belirterek: “Termal tesislerin varlığı Seydişehir ve bölge için çok önemli. Buraya yapılacak yatırımlar hem yatırımcının yüzünü güldürecek hem de bölgeyi canlandırarak istihdam konusunda da önemli katkı sağlayacak” dedi.

Rektör Zorlu’dan Termale Yeşil Işık
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ahilik Haftası'nda 'Yılın Çırağı' seçildi
Ahilik Haftası'nda 'Yılın Çırağı' seçildi
Konya Emniyet Müdürlüğüne atama...
Konya Emniyet Müdürlüğüne atama...