KONYA'DA SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET

Konya Numune Hastanesinde acil servisinde görevli hemşire Tuğba Yılmaz (25) hasta yakını tarafından boğazı sıkılıp, kafa atılarak darp edildi.

KONYA'DA SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET
Bu içerik 911 kez okundu.

Konya Numune Hastanesinde acil servisinde görevli hemşire Tuğba Yılmaz (25)  hasta yakını tarafından boğazı sıkılıp, kafa atılarak darp edildi.

İddialara göre; Konya Numune  Hastanesi acil servisinde görevli hemşire Tuba Yılmaz bir rahatsızlık için acil serviste bulunan Ayşe B'den kan aldı. Serum iğnesini çıkartan Yılmaz hastaya kanın durması için pamukla bir süre bastırmasını söyledi. kabinden bant almak için çıkan genç hemşire döndüğünde artık kanın durduğunu düşünerek pamuğu kaldırdı. Annesinin kolunda kanı gören Bayram B ise hemşire pamuk almaya gittiğinde peşinden giderek boğazını sıktı ve ardından kafa attı. sinirini alamayan Bayram B tekrar hemşirenin boğazına sarıldı. Doktorlar araya girdi Güvenlik ve Hastane polisinin gelmesiyle şahıs tutuklanarak göz altına alındı.

Yaşanan gerginliğin ardından Bayram B çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

il sağlık müdürlüğü hemşiresine ziyarette bulundu ve şu açıklamalara yer verildi;

''İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya Numune Hastanesi Acil Servisi’nde hasta yakınının saldırısına uğrayan ve alın bölgesine dikiş atılan Hemşire Tuğba Yılmaz’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Yaşanan elim olayı kınayan İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Koç, “Sağlık Bakanlığımız son dönemde şiddet olayları ile ilgili olarak önemli mesafeler kat etti. Çıkan yeni yasa ile birlikte bu tür saldırılar artık yapanın yanına kar kalmıyor. Bu yaşadığımız olayda da, geçtiğimiz günlerde Beyhekim Devlet Hastanemizde yaşadığımız olayda da saldırganlar hemen tutuklandı” diyerek bu tür olayların sonuna kadar takipçisi olacaklarının altını çizdi.

Şiddet olayının yaşandığı andan itibaren hem hastane yönetiminin hem de İl Sağlık Müdürlüğü’nün ilgisi karşısında kendisini yalnız hissetmediğini söyleyen Hemşire Yılmaz’da “İl Sağlık Müdürümüz olayın yaşandığı gün telefonla arayıp sağlık durumum hakkında bilgi almıştı, bugün de hastanemizde ziyarete gelmesi beni son derece mutlu etti. İnşallah bu tür olaylar artık son bulur ve hiçbir sağlıkçı arkadaşım benim yaşadıklarımı yaşamaz” dedi.

 

sağlık çalışanı şiddet konya numune hastanesi konya şiddetin adresi bu kez konya hemşire darp edildi KONYA'DA SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı