TUNCELİ'NİN KOMÜNİST BELEDİYE BAŞKANI HDP YERİNE SONELİ HEDEF ALDI

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) adayı olarak girdiği seçimde Tunceli Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, mazbatasını bu sabah aldı.

TUNCELİ'NİN KOMÜNİST BELEDİYE BAŞKANI HDP YERİNE SONELİ HEDEF ALDI
Bu içerik 1599 kez okundu.

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) adayı olarak girdiği seçimde Tunceli Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, mazbatasını  aldı.

Mazbatasını alır almaz hedefinde Tunceli Valisi eski Seydişehir kaymakamı Tuncay Sonel vardı. Fatih Mehmet Maçoğlu, mazbatasını aldıktan sonra belediyeyi 68 milyon borçla devraldıklarını açıkladı. hdp'ye söz söyleyemeyen Maçoğlu  20 milyon borç ödeyen Sonel'e çamur attı. 

Tunceli Belediyesi'ni yaklaşık iki yıl boyunca kayyum olarak yöneten Vali Tuncay Sonel, Maçoğlu'nun belediyenin borçları konusundaki sözlerine bugün yazılı açıklama ile yanıt verdi.  

 Maçoğlu'na "Kendisini tehdit eden Kandil ile uzlaşma çabasını kayyum dönemine çamur atarak sağlamaya çalışmaktadır" yanıtını veren Sonel, belediye kaynaklarının yöre halkının huzurlu bir kentte yaşamaları için kullanıldığını öne sürdü.

 ''Kendisini tehdit eden Kandil ile uzlaşma çabasını kayyum dönemine çamur atarak sağlamaya çalışmaktadır.''

Vali Sonel ayrıca, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"5 Nisan 2019 tarihinde Tunceli Belediye Başkanlığı görevine başlayan ve daha ilk günden kayyum dönemini hedef alan zihniyet bilmelidir ki; kendisini tehdit eden Kandil ile uzlaşma çabasını kayyum dönemine çamur atarak sağlamaya çalışmaktadır. Biz teröre hizmet eden bir belediye devraldık. Şu an Tunceli'yi huzur şehri olmanın yanı sıra, herkesin imrendiği bir şehir haline getirdik. Tunceli'nin çehresi değişti. Kayyum öncesi 29 milyon TL borç var iken, bu borcu görev yaptığımız dönem içinde 16 milyon TL'ye düşürdük. Ayrıca bu borcu düşürürken görev yaptığımız süre içerisinde 31,7 milyon TL kredi ile 625 milyon TL tutarında yıllardır konuşulan ama yapılmayan projeleri hayata geçirdik. Dönem içerisinde yaptığımız yeni yatırımlar ile 12 milyon TL kira geliri sağlanırken, bunun yanı sıra 6 milyon TL değerinde de yeni araç filosunu şehrimize kazandırdık. Verdiğimiz rakamlar ve örnekler gösteriyor ki kayyum öncesi belediyenin tüm kaynakları şehirde yaşayanlara değil teröre gittiği ortada iken, kaynaklar yöre insanımızın huzurlu bir kentte yaşamaları için kullanılmıştır. Şehirde yaşayan vatandaşlarımızın memnuniyeti bizler için önemlidir. Daha ilk günden çamur atılmasını kamuoyunun takdir ve vicdanına bırakıyoruz."

TUNCELİ'NİN KOMÜNİST BELEDİYE BAŞKANI HDP YERİNE SONELİ HEDEF ALDI
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı