SEYDİŞEHİR TUTAL'LA YOLA DEVAM DEDİ

31 Mart yerel seçimlerinde ipi göğüslen Cumhur ittifakı ,Ak Parti Belediye başkanı Mehmet Tutal oldu.

SEYDİŞEHİR  TUTAL'LA YOLA DEVAM DEDİ
Bu içerik 1066 kez okundu.

Seçim yasağının kalkması ile  birlikte  açılan  sandıklarda AK Parti  adayı  Mehmet  Tutal  ile Bağımsız aday  Abdülkadir Çat’ın başa baş  yarışı seçmenlerinin  büyük heyecan  yaşamasına  neden  oldu.

Saat  00 00 itibari ile sayılan 41571 oy sonucu  itibari  ile yaklaşık  2  bin farkla önde giden Mehmet  Tutal kalan  oyların seçimi etkilemeyeceğinden başkanlığını ilan etti.

Başından sonuna önde götüren Cumhur  ittifakı  AK Parti  Belediye başkanı  Mehmet  Tutal  16334 oy  alarak önümüzdeki  beş yılda  Seydişehir belediyesini yönetmeye  hak  kazandı.

13888 oy ile Bağımsız aday  Abdülkadir  Çat yarışı  ikincilikle  bitirdi. Kesin  olmayan sonuçlara  göre  CHP 5723  oy  alırken , İyi  parti 2059 oy da  kaldı.

Başkanlığı  Kazanan  Mehmet  Tutal  ise sıcağı  sıcağına yaptığı  açıklamada ;’’kesin olmayan Seçim sonuçları belli oldu. Seçim sonuçlarının İlçemize  Bölgemize ve  Ülkemize  hayırlar getirmesini diliyorum.’dedi.

Seçim sonuçlarının ardından Seydişehirliler sokaklara döküldü. Başkan Tutal'ı tebrik etmek ve zaferi kutlamak için kıyasıya yarıştılar.

SEYDİŞEHİR TUTAL'LA YOLA DEVAM DEDİ
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı