Reklamı Geç
Advert
Advert

KONYASPOR RAKAMLARLA KONUŞTU

Atiker Konyaspor yönetimi geçmiş dönemden alınan borç yükünü açıklarken, imzasız e-postayla hesap sormaya kalkanların ilk önce kendi dönemlerinin hesabını vermesi gerektiğini bildirdi...

KONYASPOR RAKAMLARLA KONUŞTU
Bu içerik 869 kez okundu.

Atiker Konyaspor Yönetim Kurulu geçtiğimiz günlerde imzasız e-posta ile yapılan borç açıklamasına resmi siteden yaptığı açıklama ile cevap verdi. Yeşil-beyazlı yönetim, söz konusu borcun ne kadar olduğunu belirttiği açıklamada, “Atiker Konyaspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak gündemi bir süredir gereksiz yere meşgul eden ancak taraftarlarımızın aklında soru işareti kalmaması ve daha fazla bilgi kirliliği yaşanmaması için bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur” denildi.

Açıklamada, rakamlara dikkat çekilerek, “31.05.2018 tarihi baz alınarak kulüp denetçisi SMMM Gökhan Kemal UYSAL tarafından hazırlanmış olan raporda gelir gider farkı 26.348.755 TL. olarak tespit edilmiştir.

Raporun gelirler kısmında yer alan 13.111.267 TL. alıcılar hesabı bakiyesinin 31.05.2018 tarihi itibari ile vadesi geçmiş olup tahsil edilme durumunun belirsizliğinden dolayı hazır değer gibi görülemeyeceğinden gelir gider farkına ilave edilmelidir.

Diğer taraftan, 2017/18 sezonuna ait maç başı ve sözleşmesel bonusların ödendiği tarihte giderleştirilen 7.623.973 TL.’lik tutarı hak edildiği halde ödeme gerçekleşmediği için hazırlanan rapora yansımamıştır.

Sonuç itibari ile raporda belirtilen 26.348.755 TL.’lik gelir gider farkına yukarda zikredilen rakamların ilavesi ile oluşan reel borç tutarı 47.083.995 TL.ye ulaşmaktadır” denildi.

Açıklamanın son bölümünde geçtiğimiz yıl yapılan yanlış transfer politikasının altına imza atanların bugün hesap sormaya kalktığına dikkat çekilirken, “Öte yandan 08.06.2018 tarihli Konyaspor Kulübü Derneğinin Olağanüstü Genel kurulunda ibra edilmiş olan bilançosunun ilgili hesapları incelendiğinde; yukarıda belirtilen reel borç tutarının da üzerinde bir rakama ulaşılacağı görülecektir. Bu doğrultuda her şeyden önce imzasız basın bültenleriyle kaçak dövüşenler ve onların 2017-2018 sezonu başında tam yetkiyle görevlendirdiği kişilerin kulüp tarihimizin en büyük mali kamburunu oluşturan transferlerle ilgili camiamıza hesap vermeleri beklenmektedir. Bizler icraatlarımızın tamamı hakkında sıklıkla kamuoyunu bilgilendiriyoruz ve bu politikamıza aynı şekilde devam edeceğiz. Ancak bir sezon önce vicdanları yaralayan transfer planlamalarıyla ilgili hesap veremeyenlerin hesap sormaya kalkmalarını camiamızın takdirine bırakıyoruz” denildi.

 

KONYASPOR RAKAMLARLA KONUŞTU
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ahilik Haftası'nda 'Yılın Çırağı' seçildi
Ahilik Haftası'nda 'Yılın Çırağı' seçildi
Konya Emniyet Müdürlüğüne atama...
Konya Emniyet Müdürlüğüne atama...