Advert

İYİ PARTİ NEVRUZ BAYRAMINI KUTLADI

Akşam geç saatlerde İyi partililer ateş yakıp demir döverek Nevruz bayramını kutladılar.

İYİ PARTİ NEVRUZ BAYRAMINI KUTLADI
Bu içerik 854 kez okundu.

yi parti Belediye  Başkanı  adayı  Muammer  Urhan,İlçe  Başkanı Yılmaz  Dönderici  ve  partililerin katıldığı Nevruz kutlaması  seçim bürosu  önünde yapıldı.

Yaktıkları  odun ateşinden atlayan ve Nevruz bayramının geleneği  olan  Örste  demir döverek nevruzu  kutlayan  İyi  partililer hep  birlikte Ceddin dede  nesrin baba  marşını söylediler.

Belediye başkan adayı  Muammer  Urhan  Nevruz bayramı ile  ilgili olarak yaptığı  konuşmada;’’ Örs’le çekiçle demir  döverek   ve ateş  yakarak Ergonokondan  çıkışımızı sembolize eden milli  geleneğimiz  Nevruz  bayramı  dolayısı ile bizde  iyi  parti  olarak  bu  kutlamayı gerçekleştirdik.Türk  tarihinde  ateş bütün  kötülüklerden arınma anlamına  gelir.Onun için  ateşten atladık.Nevruz, bir  çıkışın, hürriyetin  esaretten  kurtuluşun sembolüdür.Bizde  iyi  parti  olarak bugeleneğimizi  yaşatalım, nesilden nesile  aktaralım istedik.Çünkü  Türk  milleti töresine  bağlı  bir  millettir. Töre Yaşar ve yaşatılırsa devam  edebilir.’’şeklinde  konuştu.

İlçe  Başkan yardımcısı  Şerife Güven’nin Nevruzun önemini ve Türk  tarihindeki yerini anlatan konuşması  ve Emekli  öğretmen  Fatih Hatipoğlu’nun  Nevruz duası  ile alandaki  kutlama  son buldu.

Daha  sonra  partililer  seçim  koordinasyon  bürosuna  geçerek kutlama  programına  katılan  misafirlerine geleneksel  ikram olarak afyonlu  bulgur ikram ettiler. 

 

İYİ PARTİ NEVRUZ BAYRAMINI KUTLADI
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe