Advert

Hürriyet Caddesi Esnafından Aşure Etkinliği

24 Hürriyet Caddesi esnafının birlikte tertip ettiği ve geleneksel hale getirdikleri bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri aşure etkinliğine belediye başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Konurer, STK örgüt temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar ka

Hürriyet Caddesi Esnafından Aşure Etkinliği
Bu içerik 1212 kez okundu.
Advert

24 Hürriyet Caddesi esnafının birlikte tertip ettiği ve geleneksel hale getirdikleri bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri aşure etkinliğine belediye başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Konurer, STK örgüt temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Esnaflar olarak,  Aşure peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) torunu olan Hz. İmam Hüseyin’in (as), hicretin 61.yılı Muharrem ayının 10.günü Kerbela denilen vahşette şehit edildiği güne verilen addır. Ayrıca muharrem ayı birlik ve beraberlik ayıdır. Birliğin ve bütünlüğün ve dayanışmanın daha çok artması diyalogların ve kardeşliğin olgunlaşması adına esnaf arkadaşlar arasında bu sene 4.sünü düzenlediğimiz aşure etkinliği yaptık.

Perşembe günü olması ve şehrimizin pazarı olması sebebiyle pazara gidip gelen ve köylerden gelen vatandaşlara daha çok ulaşabilmek için böyle bir günde düzenledik. Etkinliğimize katılan protokole ve halkımıza teşekkür ederiz.

Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AHİLİK ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK
YENİLGİYİ HAK ETMEDİK