Advert

BAŞKAN TUTAL’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Başkan Tutal; "Çanakkale Zaferi, Hilal’in Haç ile olan mücadelesidir"

BAŞKAN TUTAL’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
Bu içerik 574 kez okundu.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

“Türk milletinin her türlü zorluklarda bile birlik ve beraberlik içinde olduğuna dikkat çeken Başkan Tutal;" “Bugün üzerinden bir asır geçmesine rağmen hala destansı mücadelesini konuştuğumuz Çanakkale Zaferi’nin yıldönümüne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

 

Bir toprak parçasının vatan olabilmesi için bedel ödenmesi gerekir. Biz de bu Anadolu topraklarının bedelini yüzyıllardır ödüyoruz. Sadece bizim değil, dünya tarihindeki en önemli hadiselerden biri de Çanakkale Savaşlarıdır. Çanakkale Haçın, Hilal ile savaşıdır. Ve bu savaşı Elhamdülillah Hilal kazanmıştır. Çanakkale maddenin mana ile savaşıdır. Ve bu savaşı mana kazanmıştır. Bizim gençlerimize, çocuklarımıza öğretebileceğimiz, anlatabileceğimiz en önemli tarihteki hadiselerden biridir Çanakkale Savaşları. Defalarca bedeli ödenmiştir. Bu Anadolu topraklarının vatan olması noktasında birçok badireler atlattık. Atlatmaya da devam ediyoruz.

 

Şehadet makamına erişmek için adeta yarışan yiğitlerimizi unutmuyoruz. Böylesi bir iman ile vatanı için çarpışan şehitlerimiz ile bu vatana kimse kirli ellerini sürememiştir. Bu vesile ile vatanımızın bekası için Çanakkale’de tarihimizde unutulmaz iz bırakan, 250 bini aşkın şehidimizin ve yüz binlerce gazimizin bizlere armağan ettiği bir destanın; Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutluyor. Bize emanet edilen bu kutsal topraklar için canlarını feda eden milletimizin, nasıl bir vatan sevgisi ve iman ile çarpıştıklarını iyi anlamamız gerekiyor. Çanakkale’nin kızıla boyandığı o günleri rabbim yeniden yaşatmasın. Çanakkale ruhunun tüm ülkemizde tekrar dirilmesini temenni ederek, Zaferimizin 104.yıldönümü kutluyor, vatan savunması için hayatlarını, kanlarını ve canlarını memleket sevgisi için veren tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.”

BAŞKAN TUTAL’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
KKTC Başbakanı Konya'yı ziyaret etti
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe
Pençe- 3'le teröriste büyük darbe