Her hafta aynı terane

Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, sessiz kaldıkça birilerinin ayar vermeye devam ettiğini belirterek, Konyaspor’un ligin figüranlarından olmadığını söyledi.

Her hafta aynı terane
Bu içerik 793 kez okundu.

 

Beşiktaş karşılaşmasında ev sahibinin baskılı oynamasına karşın son dakikalara 2-2 ile girdiklerini belirten Atiker Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, galibiyetin ellerinden çalındığını söyledi. Kulluk, son dakikalarda net bir penaltılarının bile bile verilmediğini belirterek, “"Geçtiğimiz Pazar akşamı Beşiktaş’la oynadığımız maçın sonucunu yine hakemler belirledi. Son haftalarda benzer durumlarla defalarca karşılaştık ve karşılaşmaların skorlarını direkt etkileyen bu skandal kararlar yüzünden yine bir İstanbul deplasmanında üç puanı bırakmak zorunda kaldık. Maçın geneline baktığımızda rakip takımın saha ve seyirci avantajını iyi kullandığını daha baskılı oynadığını söyleyebiliriz. Ancak son dakikalara 2-2’lik skorla giren ve yüzde yüz penaltısı verilmeyen takım biziz. Bir kez daha şahit olduk ki kurallar ayrıcalıklı takımlara özel olarak yorumlandı. Necip’in Amir’e yaptığı hareket bırakın dünyayı, Barnard Yıldızı’nda dahi penaltıdır ve bu düdüğü çalmamak ayıptır, günahtır, yazıktır. Bu ayıptan hem sahada düdük çalanlar, hem oturdukları yerden pozisyonları seyredenler hem de bu insanlara salahiyet verenler bizzat sorumludur” dedi.

HAKEM HATALARI NEDEN HEP BİZE

Son dakikada verilmeyen penaltının eleştirilmemek, baskı görmemek adına verilmeyen bir penaltı olduğunu belirten Kulluk, bu sorunun kangren haleni geldiğini dile getirdi. Kulluk, Konyaspor’un bu sezon hakkının birçok maçta yendiğini belirterek, “Karşılaşmanın son dakikaları diye verilmeyen bu penaltı, esasında Türk Futbolunun genel sorunudur. Hakemlerimiz, kamuoyunda bazı takımların kollandığı düşüncesini ortadan kaldıracak cesarette maç yönetemedikleri sürece bu sorun ilelebet devam edecektir.  Ne yazık ki; tepki almamak, eleştirilmemek, baskı görmemek için daha kolay olan seçiliyor ve sesi az çıkan, lobisi olmayan, sadece sahada mücadele vermek, sahada kazanmak isteyen takımlara büyük haksızlıklar yapılıyor. Artık birilerinin bu gidişe dur demesi gerekmektedir. Trabzon, Akhisar, Bursa, Kayseri, Malatya, Göztepe, Fenerbahçe, Beşiktaş maçlarında spor kamuoyunun ittifak ettiği yüzde yüz hakem hataları nedeniyle büyük kayıplar yaşadık. Önceki akşamda hem sahada düdük çalan hem de VAR başında defalarca pozisyonları oturdukları yerde izleyenler tarafından verilen/verilmeyen kararlar neticesinde üç puandan olduk” diye konuştu.

USANDIK YETER

Maçların sonuçlarının, ligin bitimindeki şekillenmenin önceden belli mi olduğunu sorgulayan Kulluk, Konyaspor’un figüran olmadığını söyledi. Kulluk, sustukça bazı kesimlerin tepelerine çıktığını belirterek, şöyle konuştu: “Hocamız haftalardır ısrarla bir başka teknik adamın söylediklerini kaynak göstererek lige ayar verildiğini ifade ediyor. Sistematik bir şekilde Atiker Konyaspor’a yapılanlara dönüp baktığımızda birilerinin bizim yeniden Avrupa’ya gitmemizi istemediğini çok net bir şekilde görebiliyoruz. Böylesi bir durumda, sonuçlar ve sıralama önceden belirlendiyse, bizler niye maçlara çıkıyoruz, niye bu tiyatroyu oynuyoruz. Biz bu filmin, bu tiyatronun figüranı değiliz ve asla da olmayacağız. Haftalardır aynı terane. Sustukça tepemize binmeye çalışanlara buradan sesleniyorum. Canımız yandığı için yaptığımız açıklamalara ceza vereceğinize, gözlerinin önündeki pozisyonları dahi değerlendirmeyen hakemlerinizi alın karşınıza ve hangi takım olursa olsun cesaretle, korkusuzca maç yönetmeleri gerektiğini telkin edin. Bu cesarette olmayanlarla yollarınızı ayırın. Bu kaçıncı sonucu etkileyen hata. Nerede adalet, nerede hak, hukuk savunucuları? Bıktık, usandık artık yeter!”

 

Her hafta aynı terane Konyaspor Hilmi Kulluk
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Birçok üniversite diploması var, iş yok!
Birçok üniversite diploması var, iş yok!
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU