Hakemlerle ilgili konuşmak suya yazı yazmak gibi faydasız

Atiker Konyaspor 3-2 kaybettiği Beşiktaş maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Aykut Kocaman, bireysel hatalar sonucu yenilen gollerle maçı kaybettiklerini ancak bu maçta da hakem hatalarının sonucu etkilediğini ifade ett

Hakemlerle ilgili konuşmak suya yazı yazmak gibi faydasız
Bu içerik 674 kez okundu.

Atiker Konyaspor 3-2 kaybettiği Beşiktaş maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktör Aykut Kocaman, bireysel hatalar sonucu yenilen gollerle maçı kaybettiklerini ancak bu maçta da hakem hatalarının sonucu etkilediğini ifade etti.
 
Maç öncesi toplantılarda neler yapmamaları konusunda çok konuştuklarını belirterek değerlendirmesine başlayan Teknik Direktör Aykut Kocaman, “Ama maalesef çıkarken kaptırdığımız toplardan yediğimiz goller maçın sonucunu belirledi. Beşiktaş içerisinde bulunduğu durum itibariyle baskılı olan, maçı daha çok kazanmak isteyen taraftı. Maça istediklerimizi yaparak başlayamadık. Böyle olunca da kalemizde goller gördük. İkinci yarı tabiri caizse kora kor bir maç oldu. Mücadeleyi fizik gücümüzü de kullanarak bırakmadık. Beraberliği yakaladık. Galibiyete ulaşacağımız pozisyonlar vardı. Ancak bunları değerlendiremedik. Son dakikalarda çıkarken kaptırdığımız top kalemizde gol oldu ve kaybettik. Üzgünüz. Bu işin oyun tarafı. Ama bir de diğer boyutu var. Hakem son dakikalarda Amir’e Necip’in müdahalesinde VAR a bile gitmiyor. Dizine net bir darbe var. Amir’in pozisyonu devam ettirmesi suç galiba? Kuralın bahsettiği değerlendirmeyi orta hakem yapamıyor. Ama VAR’ın başında Bülent Yıldırım ve Abdülkadir Bitigen var. Onlarda bu pozisyonu ES geçiyor. Burada yorum hatası değil direkt niyet aranmalı. Bu da açıkça belli. Akhisar maçı, Trabzonspor maçı, E.Y. Malatyaspor maçı da dahil olmak üzere sonuca direkt etki eden 5 maçtaki hakem hataları puan kayıplarına neden oldu. Biz bunları anlatıyoruz ama bir şeylerin olacağına inanmıyorum. Yani bu bir nevi suya yazı yazmak gibi bir şey. Bu Beşiktaş’lı oyuncuların emeklerini göz ardı etme değil. Sadece yaşananları gözler önüne serme’ şeklinde görüş belirtti.

Hakemlerle ilgili konuşmak suya yazı yazmak gibi faydasız
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Birçok üniversite diploması var, iş yok!
Birçok üniversite diploması var, iş yok!
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU