KUĞULU VADİSİ PROJESİ ÖRNEK BİR PROJE OLACAK

Seydişehir Konya-Antalya karayolu güzergahında yer alan 1.7 milyon metrekarelik alanda yapımı devam eden Kuğulu Vadisi Projesi örnek bir proje olacak...

KUĞULU VADİSİ PROJESİ ÖRNEK BİR PROJE OLACAK
Bu içerik 572 kez okundu.

Başkan Tutal’ın önemli ve büyük projelerinden  olan Kuğulu Vadisi çalışmasında eko pazar, kır kahveleri, bunglow evler, hobi bahçeleri, kamp kiralama, olta balıkçılığı, su sporlarının yapılacağı büyük göletler, restoranların bulunacağı projeyi tamamlayacaklarını kaydetti.

Konya’nın gözde mesire alanlarından birisi olan Kuğulu Park’ı, Seydişehirlilerden daha çok Konyalıların kullandığını kaydeden Başkan Tutal; ”Bizim dönemimizde Kuğulu Vadisi Projesi adı altında su sporları göleti diye bir işe başlamıştık. 1. Gölet 100 bin metrekare olup,2. Gölet ise 500 bin metrekare  toplamda 600 bin metrekare gölet alanı, 54.000 metrekarelik Ekopazar, 16.000 metrekare ziyaretçilere açılacak olan sera, 37.000 metrekarelik alanda spor tesisleri, macera parkı, lunapark, seyir terası, kır kahveleri, paintball alanı, kamp ve karavan turizminin yapılacağı alanlar, 25.000 metrekare midilli çiftliği, göl çevresinde kafe ve restoranlar, yürüyüş ve bisiklet yolları, 2.000 metrekare alanda su sporları ve orman köşkü yer alacak. Orman Bölge Müdürlüğü’nden tahsis edilen C tipi mesire alanından çevrilen 484.5 hektarlık alan da ''Kuğulu Tabiat Parkı'' olarak kabul edilmiştir. Projeyi KOP, DSİ, ve Orman Genel Müdürlüğü ile ortak çalışarak yürütüyoruz. Bu çalışmamızın tamamlanmasıyla birlikte ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacak olup turizm ve ticaret alanında da büyüyerek katkı sağlayarak ilçemize birçok alanda güzellik katacak. Bakanlık hibelerinden faydalanabilmek için Kuğulu Mesire alanımızı Tabiat Parkına çevirdik. Bu hususta destek veren tüm kurum ve kuruluşlara da özellikle teşekkür ediyorum.

 

Ayrıca şehrimize istihdam ve katma değer oluşturacak projemiz tamamlanınca yılda 5 milyon aracın geçtiği Antalya Konya Çevre yolunda insanların huzur içinde dinlenebilecekleri gözde bir mekân olacak. Biz Kuğulu Projesi gibi daha birçok projelerimizle önemli çalışmalara imza attık. Kuğulu Projesi, eko pazarla adından ulusal çapta söz ettirecek önemli projelerimizdendir” dedi.

KUĞULU VADİSİ PROJESİ ÖRNEK BİR PROJE OLACAK
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Birçok üniversite diploması var, iş yok!
Birçok üniversite diploması var, iş yok!