BAŞKAN ADAYI ABDULKADİR ÇAT 28 ŞUBAT DARBESİNİ KINADI

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat 28 Şubat 1997 yılında Milli Güvenlik Kurulunda alınan kararlar sonucunda dönemin Erbakan hükumetine karşı yapılan post-modern darbenin 22. yıl dönümünde

BAŞKAN ADAYI ABDULKADİR ÇAT 28 ŞUBAT DARBESİNİ KINADI
Bu içerik 444 kez okundu.

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat 28 Şubat 1997 yılında Milli Güvenlik Kurulunda alınan kararlar sonucunda dönemin Erbakan hükumetine karşı yapılan post-modern darbenin 22. yıldönümünde yazılı bir açıklama yaparak darbe girişiminde bulunan zihniyeti kınadı.


Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat yazılı açıklamasında;

Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen 28 Şubat darbesinde insanlarımıza zulüm edilmiş, inancından dolayı başını kapatan kardeşlerimizin eğitim hakları ellerinden alınmış, binlerce insanımız gözaltına alınarak birçok hakarete ve dayatmaya maruz kalmıştır. Demokrasiye balans ayarı olarak nitelendirilen çağ dışı post-modern darbe girişiminde dönemin komuta kademesinin emri ile Ankara’da tanklar sokağa çıkarılmış, medya organları vasıtasıyla psikolojik baskı teknikleri kullanılarak ülkede gerilim ortamının oluşmasına zemin hazırlanmıştır. Düşünce ve inançlarından dolayı insanları ötekileştiren, toplumda kutuplaşma ve görüş ayrılıklarına sebep olan 28 Şubat dönemi uygulamaları, insan hak ve özgürlerini yok sayarak kendi halkını yıllarca kabul edilmesi mümkün olmayan bir durumla karşı karşıya bırakmak suretiyle adeta mağdur etmiştir.  Halkın hür iradesi ile iş başına gelen bir hükümete ve onun başındaki dönemin Başbakan’ı rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a karşı yapılan ve zorla imzalattırılan 28 Şubat kararlarının 1000 yıl süreceğini iddia edenlere milletimiz fırsat vermemiş, geçmişte konulan yasakların her birini birliği ve beraberliği sayesinde bertaraf etmiştir.   

Türkiye’de geçmişte yaşanan hain darbe girişimleri, vatanı, bayrağı ve ezanı için canını hiçe sayan aziz milletimizin 15 Temmuz’da gösterdiği muhteşem bir direnişle bir daha gerçekleşmemek üzere artık tarihe gömülmüştür. Ülkemizin ve milletimizin bir daha darbe teşebbüsleriyle karşı karşıya kalmaması için bizlere düşen görev, ne pahasına olursa olsun hep birlikte demokrasimize sahip çıkmaktır. Dosta güven, düşmana korku veren inancımızla birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz sürece inanıyorum ki tarihi şeref ve şanla dolu olan bu asil millete kimse diz çöktüremeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle bir daha darbelere maruz kalmayan bir Türkiye hayali ile demokrasiye saygısı olmayan zihniyetlerin yapmış olduğu her türlü darbeyi ve girişimini kınıyor. Yüce Allah’tan bizlere bir daha karanlık günler yaşatmamasını temenni ediyorum dedi.

BAŞKAN ADAYI ABDULKADİR ÇAT 28 ŞUBAT DARBESİNİ KINADI
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Birçok üniversite diploması var, iş yok!
Birçok üniversite diploması var, iş yok!
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU
KONYASPOR BOLU VE HOLLANDA YOLCUSU