İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Başkan Tutal, Atık Su Arıtma tesislerinin açılışında müjdeyi verdi...

İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Bu içerik 331 kez okundu.

Seydişehir’de Çal Tepesi Mevkiinde içme suyu hattına bağlı olan mahalleler bir süredir sorunlarını dile getirerek Başkan Tutal’dan çözüm istemişlerdi. Sorunları yakinen takip ederek vatandaşa kulak veren Belediye Başkanı Tutal, “Çal Tepe Mevkiine bağlı içme suyunun içimi sert olduğunu tespit ettik. Suyun kalitesi noktasında tek kusuru içiminin sert olmasıdır. Sağlık noktasında bir tehlike söz konusu değildir. Lakin vatandaşımızın taleplerini değerlendirdik. Çözüm noktasında başta Çevre ve Şehirlilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve Konya Büyük Şehir Belediyesi olmak üzere, Koski ile birlikte yeni içme suyu kuyuları için çalışmalara başlamış bulunmaktayız.” Dedi.

 

BAKAN KURUM, “SEYDİŞEHİR’İN 5 MAHALLEDEKİ İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLECEK”

 

Atık Su Arıtma Tesislerinin açılışında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Seydişehir için birçok müjde verdi. 5 Mahallenin su ihtiyacının da kısa zamanda giderileceğinin müjdesini veren Kurum Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a çalışmalarında başarılar diledi.

 

5 Mahallede İçme Suyu Sıkıntısı Vardı.

 

Alaylar 1, Alaylar 2, Saadetler, Bahçelievler ve Anabağlar mahallesinin Çal Tepe su hattına bağlı olması nedeniyle suyunun sert ve içiminin rahat olmadığı bilinmekte. Kızılcalar ve Hacıseyitali ve Karakavak mahallelerinde ise Kuğulu içme suyu pompalarından gelen hattın yetersiz kalmasından dolayı Çal Tepe içme suyu hattından da zaman zaman beslendiği bilgisini veren Seydişehir Koski Müdürlüğü Seydişehir Belediyesi ile koordineli çalışmalarını hızlandırdıklarını belirtti.

İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Hüseyin Kavalbacak üç sene önce şehit olmuştu
Hüseyin Kavalbacak üç sene önce şehit olmuştu
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı