KURUM, YÜZDE 75'İN ÜZERİNDE OY BEKLİYORUZ

Seydişehir'de atık su arıtma tesisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum...

KURUM, YÜZDE 75'İN ÜZERİNDE OY BEKLİYORUZ
Bu içerik 485 kez okundu.

Seydişehir'de atık su arıtma tesisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "24 Haziran seçimlerinde Konya yüzde 75 destek verdi. 31 Martta yüzde 75'in üzerinde oy bekliyoruz." dedi. Bakan Kurum Seydişehir Atık Su Arıtma Tesisi Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, tesisin il ve ilçe için hayırlı olmasını diledi. Tesisin neredeyse tüm ilçeye atık su arıtma hizmeti vereceğini belirten Kurum, arıtılan sularınsa tarımda kullanılacağını bildirdi.

KURUM’DAN İLÇEYE MÜJDE GELDİ

Kurum, Seydişehir'e bir millet bahçesi yapacaklarının, ilçenin tüm ihtiyaçlarını karşılama gayreti içerisinde olacaklarının müjdesini verdi.

81 ilde millet bahçesi yapmayı hedeflediklerini anlatan Kurum, "Şu anda 41 ilde, 28 milyon metrekare alanda tam 74 millet bahçesi inşa ediyoruz. Hedefimiz her ilimizde en az 1 millet bahçesi yapmak. Seydişehirimize de bir millet bahçesi yapacağız.Seydişehir  Termal Tesisine  4.5 milyon destek verdik gerekirse daha da destek vereceğiz.Aynı zamanda çöpte vahşi depolama yerine yeni bir alanda geri dönüşüm tesisi kurarak değerlendireceğiz.”dedi.

Bakan  Murat Kurum Seydişehir en büyük sorunlarından olan içme suyu sorunu ile ilgili “5 mahalleye içme suyu getirme emrini verdik hemen çalışmalar başlayacaktır.”dedi

“AK Parti olarak aşk ile çalışıyoruz.”

Bakan Kurum, 31 Mart seçimlerinde bütün vatandaşlardan destek istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:"AK Parti iktidarı olarak 16 yıldır bu ülkede hizmet veriyoruz. 16 yıldır şehirlerimizin, milletimizin yaşam kalitesini arttırmak için belediye başkanlarımız, valilerimiz, bakanlarımız, milletvekillerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. 16 yıllık süreçte siz değerli vatandaşlarımız her zaman liderimizin, sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında durdunuz. Bu 16 yıllık süreçte şehirlerin adeta çehresi değişti. Hizmet götürme noktasında şehirlerimiz, belediyelerimiz birbirleriyle yarıştı. Hastanelerimiz, okullarımız, yollarımız, yeşil alanlarımız.Tarım ve turizm alanında şehre hizmet edecek istihdam alanları yapıldı."

Aşk ile çalıştıklarını, vatandaşa hizmetten yorulmadıklarını aktaran Kurum, "Gece gündüz demeden, tevazu içerisinde, samimiyet içerisinde, gönül belediyeciliğiyle, önce millet, önce memleket anlayışıyla inşallah hizmete devam edeceğiz." dedi.

"5 yıllık süreçte yılda 300 bin konut dönüştüreceğiz"

Kentsel dönüşümle ilgili 81 ilde seferberlik ilan ettiklerini dile getiren Kurum, "Artık illerimizde, ilçelerimizde, köylerimizde riskli bina kalsın istemiyoruz. Kartal'da biliyorsunuz 21 canımız gitti. Artık bir can daha kaybetmek istemiyoruz. Başka ocaklara ateş düşsün, başka analar ağlasın istemiyoruz. Kararlıyız ve 5 yıllık süreçte yılda 300 bin konut dönüştüreceğiz." diye konuştu.

Hem Konya merkezinde hem de ilçelerde alt gelir grubu, orta gelir grubu ve memur vatandaşlar için sosyal konutlar inşa edeceklerini bildiren Kurum, özellikle alt gelir grubu vatandaşların kolay bir şekilde ev sahibi olabileceğini vurguladı.

 

Vali Toprak huzur için devlet seferber…

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak da vatandaşın refah, huzur ve güvenlik içinde yaşaması için devletin bütün kademelerinin seferber olduğunu söyledi.

Bu enerji ve bu sinerjinin arkasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğunu ifade eden Toprak, "Yaklaşık 2 ay önce ilimize bir ziyarette bulunmuştu. O gün 1,5 milyar lira değerinde 99 tesisin açılışını yaptık. Aradan daha 1-2 ay geçmeden ilimizin her köşesinde açılışlar son sürat devam ediyor. Devletimizin bütün imkanları yatırımlara, hizmete, halkımızın mutluluğuna gidiyor." ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,”Yeni Büyükşehir Yasası sonrası Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleriyle birlik ve beraberlik içinde 28 ilçeye 2 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiğini,  bunun 166 milyon liralık kısmının sadece  Seydişehir’e  yapıldığını dile getirdi. ,  Altay "Hedefimiz 31 ilçede Cumhur İttifakı'nın belediye başkanlarını seçtirmek ve büyükşehirde Türkiye’de en yüksek oyu alarak Cumhurbaşkanımıza Konya’dan büyük bir destek vermeyi arzu ediyoruz" dedi.

 AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı “ Atık SU Tesisi yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “İlçelerimizi ve şehirlerimizi daha yaşanır hale getiren liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’dan Valimize ve belediye başkanlarımıza kadar herkesten Allah razı olsun. Cumhur ittifakı olarak bu yolda yürüyoruz. Bu ülkenin geleceği adına yol arkadaşlığı yapıyoruz. Yeni dönemde de bu desteğin birlik ve beraberlik için devamını diliyoruz” diye konuştu.

 Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal da “Elhamdülillah göreve geldiğimizde 40 tane seçim vadimiz vardı .Bunların hepsini yaparken 20 tanede fazladan yaptık. Bütün bu işleri hükümetimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri sayesinde gerçekleştirdik.Bu projelerin mali değeri 300 milyon 5 yıl içerisinde iller bankasından aldığımız topu topu 70 milyon bu üçlü sac ayağını 31 mart mahalli seçimlerde de bozmazsanız Seydişehir’e çok daha güzel hizmetler getireceğiz.”dedi

Konuşmacılar , tesisin il ve ilçe için hayırlı olmasını temenni etti.

 Seydişehir Belediye Düğün Salonunda Seçim Manifaskosu yayınlandıktan sonra ,Seçim Binası  ve Atık Su tesisin Bakan Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar ve protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Bakan Kurum buradan da MÜSİAD İş Adamları Derneği ziyaret edilerek ilçeden ayrıldı.

SEYDİŞEHİR ATIK SU ARITMA TESİSİ AÇILIŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI UĞUR İBRAHİM ALTAY KONYA VALİSİ CÜNEYT ORHAN TOPRAK AK PARTİ İL BAŞKANI HASAN ANGI İLÇE BAŞKANI KEMALETTİN ATALA
Advert
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Üç Belediye Başkanı Görevden Alındı
Konya'da gol sesi çıkmadı
Konya'da gol sesi çıkmadı