Reklamı Geç
Advert
Advert

ÖNCE TEDAVİ OLDULAR SONRA AĞAÇ DİKTİLER

Seydişehir Devlet Hastanesinde 10 gün tedavi gören Adil Bilen (80) ve kendine refakat eden Süleyman Bilen...

ÖNCE TEDAVİ OLDULAR SONRA AĞAÇ DİKTİLER
Bu içerik 1159 kez okundu.

Seydişehir Devlet Hastanesinde 10 gün tedavi gören Adil Bilen (80) ve kendine refakat eden Süleyman Bilen hastahanede yattığı sırada pencereden bakarken hastahane çevresinin ağaçsız durumuna üzülerek taburcu olunca beraberce kenar kısımlarını ağaçlandırmaya karar vermişlerdi.

Baba ve oğulun hastahanede yatarken pencereden bakıp “Şuralar ağaçlı olursa ne iyi olur” dediler. Taburcu olunca da ilk işleri de 35 kiloya yakın tohum bademi alarak hastanenin bahçesine 300 e yakın badem tohumunu çekirdekten ekmek oldu.

80 yaşındaki baba Adil Bilen:

“Emekli olduktan sonra benim işim ağaç dikmek oldu. Ağaç dikmeyi çok seviyorum. Çünkü Dünya’da en değerli şeylerden biri ağaç. Bu badem ağaçları büyüyünce gölgesinde insanlar barınır. Çiçeğini arılar alır. Meyvesinden de herkes yararlanır. Badem kıymetli bir şey. Onun için Hastahanenin çevresini güzelleştirmek, aynı zamanda çağlasından bademinden insanların yararlanmasını sağlamak amacıyla oğlumla beraber 300 e yakın badem diktik. İnşallah bunlar 4 sene sonra boy verirler” dedi.

Adil Bilen’in oğlu Süleyman Bilen ise:

“Biz Karacaörenliyiz. Babam köyümüze de çok ağaç dikti. Ancak köydekiler dikilen bu ağaçların kıymetini bilmiyor. Bu yüzden bakımı da olmuyor. Daha öncede eski devlet hastahanesinin bahçesine babam 150 ye yakın ağaç dikmişti. Şimdide yeni Hastahanenin bahçesine 300 e yakın badem ağacı ektik. Bakımı yapılacağı için buraları ağaçlandırmak daha faydalı olur düşüncesiyle bu gönüllü çalışmayı seve seve yapıyoruz” şeklinde konuştu.

(Kaynak Ali Saylam- toroslar)

300 BADEM SEYDİŞEHİR DEVLET HASTANESİ BABA OĞUL
Bu Haber Hakkında Sen Ne Düşünüyorsun..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ahilik Haftası'nda 'Yılın Çırağı' seçildi
Ahilik Haftası'nda 'Yılın Çırağı' seçildi
Konya Emniyet Müdürlüğüne atama...
Konya Emniyet Müdürlüğüne atama...